19 січня о 12.00 — щорічне Йорданське купання

19 січня о 12.00 — щорічне Йорданське купання

Місце зустрічі: стадіон “Локомотив”

Щорічно 19 січня православні християни і греко-католики відзначають Хрещення Господнє.

Це велике свято є третім і заключним у різдвяно-новорічному циклі. В Україні Водохреща має свої звичаї і традиції. Свято Хрещення було встановлено на згадку про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Згідно з Євангелієм, тридцятирічний Ісус прийшов з Назарета, і Іоанн Хреститель його охрестив. Коли Спаситель вийшов з води, над ним розкрилися небеса, з'явився Дух Божий і голос вимовив слова: «Ти Син Мій Улюблений, в тобі моє благословення».

Як і Різдво, і Старий Новий рік, Хрещення Господнє починають святкувати напередодні ввечері, а саме - 18 січня. У цей вечір люди проводять Водохресний святвечір, який також називають голодним Святвечором.

Відео дня

Що можна робити на Водохрещу

У цей день готують останню кутю різдвяних святок. Голодною або Бідною її називають тому, що поки люди не освятять воду, вони дотримуються суворого посту і майже не їдять. Крім пісної куті, в українців заведено готувати такі страви на Водохрещу: узвар, пісні пироги і пампушки, вареники, голубці, пісний борщ і рибні страви.

Свято Хрещення, або Богоявлення вважається днем, коли у всіх водоймах вода набуває цілющих властивостей. Тому на Водохрещу заведено святити воду і занурюватися в ополонці.

Люди, які планують купання на Водохрещу, за традицією заздалегідь йдуть до річки чи іншої водойми і прорубують лід. Як правило, у формі хреста. Після того, як священик освячує воду, читаючи над нею молитви, люди набирають і п'ють її, купаються. Вважається, що той, хто скупається на Водохрещу, захистить себе від усіх недуг і очистить душу.

Коли святять воду на Водохрещу

Святити воду на Водохрещу можна не тільки біля річки, а й у церкві. Традиційно люди ходять до церкви вранці 19 січня і набирають воду з церковного колодязя. Щоб бути красивими та рум'яними, жінки обов'язково милися святою водою. Щоб нещастя обходили сім'ю стороною, йорданською водою збризкують будинок.

Що не можна робити на Водохрещу 19 січня

Що не можна робити на Водохрещу, так це працювати. Цей день повинен бути присвячений очищенню душі від усіх гріхів. У цей день не можна лаятися, пліткувати, обмовляти і скаржитися. Також на Хрещення не можна влаштовувати бурхливі застілля і пишні гуляння, водохресний піст вважається дуже суворим. На Водохрещу не можна ворожити - так ви можете переворожити свою долю на гірше.

Існує повір'я, якщо до ранку 19 січня загадати всі найпотаємніші бажання, вони обов'язково збудуться. Після Хрещення в Україні, як правило, слабшають морози: споконвіку українці говорили: «Тріщи не тріщи, а Вже минули Ворохрещі!».

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:00 Збиралися виділити гроші на проєкт по ремонту сходів будинку культури, але не вийшло 19:01 Козятин зібрав 122 тисячі гривень для ЗСУ на благодійному ярмарку photo_camera 17:39 У нашому районі жорстоку вбили матір двох дітей. Підозрюваний — 17-річний хлопець photo_camera 17:35 Не встигнемо розслабитися: після спеки очікується різка зміна погоди Від читача 13:58 Проект “Брама” 16:06 У Козятині медиків привітали з професійним святом photo_camera 15:05 Вилучаються з обігу 500 гривень старого зразка: що вам потрібно знати 11:35 Магазини одягу та взуття Козятина (партнерський проєкт) 11:00 Вивіз сміття з Талимонівки і майже копійчаний техогляд — що замовляла міська рада Козятина у червні 10:27 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:01 Удар прийняла сусідня область: наслідки ворожої нічної атаки для енергосистеми 09:33 Цей день, 26 липня: історія, заборони та прикмети 09:30 Буде кілька черг відключень: як вимикатимуть світло 26 липня 09:25 Микола Філонов: Самгородоцька громада отримає 80 тисяч на облаштування Стіни пам’яті (Пресслужба БФ) 08:27 Проблеми дозвілля дітей вилізли на поверхню.
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up