Як пояснили в Кабміні, «головна мета цих змін — зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегуляція у сфері ціноутворення».
Уряд розраховує, що ринок сам відрегулює ціни. А підвищення зарплат дозволить впоратися із підвищенням цін, якого, очевидно, не уникнути після скасування державного регулювання. Її вирішили скасувати, бо, за думкою Кабміну, наявне цінове регулювання є не ефективним.
Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки:
1. на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%
2. на торговельні надбавки на дитяче харчування
3. граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів
4. на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.
Нагадаємо, що держрегулювання цін на 15 категорій товарів запровадили понад 20 років тому. Націнка виробників на них не могла перевищувати 15 %.
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 1 від 8 січня 2025
Читати номер