Як безболісно повернутись до навчання у школі після канікул

Як безболісно повернутись до навчання у школі після канікул

Купуйте шкільну атрибутику разом із дитиною.

Дайте змогу дитині обирати те, що їй подобається.

Запитайте, чи хоче дитина йти до школи.

Якщо відповідь «ні»,- з’ясуйте, що саме викликає у неї тривожність, допоможіть із цим справитися.

Створюйте приємні асоціації зі шкільним життям.

Пригадайте про цікаві та кумедні події шкільного життя з минулого року. 
 

До школи з радістю і без проблем після тримісячного відпочинку? Це реально, запевняє кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Чорна.

Лишень потрібно дотримуватись певних правил та допомогти дитині згадати приємне зі шкільного процесу. А також забути про «совковий» метод додаткового навчання під час канікул.

Якщо батьки заздалегідь обрали вірну тактику: не завантажували дитину під час відпочинку навчальними завданнями, а дали відпочити досхочу, то процес переходу від канікул до навчання прийде цілком безболісно, - переконана Ірина Чорна. - Проявиться феномен пізнавального голоду.

Відео дня

Дитині самій захочеться до школи. Та є категорія вчителів, які досі дотримуються підходів радянської педагогіки і радять батькам у період, завбачливо відведений науковцями фізіологами, психологами, педіатрами для  відпочинку дитини, безапеляційно перетворювати на продовження навчального процесу. Мовляв, «щоб не забули», каже психолог. Надмірне використання ресурсів психіки може спровокувати розвиток у дитини  психоемоційного виснаження, - переконана Ірина Чорна.

– А також підвищений рівень втомлюваності, послаблення імунітету, хворобливість, капризність. А як захисний механізм – небажання йти до школи. Не залякуйте школою, радить психолог. Школа дає засоби для самореалізації особистості. Допоможіть дитині це зрозуміти та використати ці засоби сповна.

Як безболісно повернутись до навчання у школі

1. На все свій час. Якщо час, відведений для відпочинку, підмінювати навчальною діяльністю, то під час навчальної діяльності у психіки виникне потреба у активному відпочинку. Психіка, як і м’язи, - потребує відпочинку.

2. Не ігноруйте дитячі, інколи наївні, проблеми. Бо з часом вони переростуть у дорослі та складні. Запитайте дитину, чи хоче вона йти до школи. Якщо відповідь «ні»,- з’ясуйте, що саме викликає у дитини тривожність, допоможіть із нею справитися. Якщо дитина уникає відповіді та замикається, зробіть ще кілька спроб, якщо вони будуть невдалими – це сигнал потреби звернутися за допомогою до психолога.

3. Створюйте приємні асоціації зі шкільним життям. Пригадайте про цікаві та кумедні події шкільного життя з минулого року (виступи, екскурсії, конкурси тощо).

4. Задовольняйте базову потребу у спілкуванні із ровесниками. Пригадайте дитині про її друзів, адже саме у школі буде змога знову із ними зустрітися.

5. Підвищуйте самооцінку дитини. Разом переглядаючи фото, відео, пов’язане із школою, хваліть дитину. Якщо особливих досягнень не було, то похваліть хоча б за те, «як чемно, дисципліновано себе поводив», «як гарно вийшов на фото».

6. Формуйте впевненість дитини у власних силах. Робіть акцент на досягненнях і не згадуйте про невдачі.  

7. Формуйте глибинну мотивацію. Створіть цікаву перспективу. Спонукайте дитину побудувати плани на цей рік. Запитайте: «Чого хочеш досягнути?», «Чого нового навчитися?», «Для чого?», «Як ці знання допоможуть у твоїй майбутній професійній діяльності?», «Як стануть у пригоді у житті?». Наведіть приклад із власного життя.

8. Забезпечуйте можливість самореалізації. Дізнайтеся, які гуртки для дітей функціонують у школі. Запропонуйте дитині можливість задовольнити інтереси та розвинути свої здібності.

9. Використовуйте ресурси поверхневої мотивації. Купляйте шкільну атрибутику разом із дитиною. Дайте змогу дитині обирати те, що їй подобається. Придбані речі повинні приносити радість та естетичне задоволення їх власнику - дитині, а не батькам.

10. Здійснюйте антистресову профілактику. Впродовж останнього тижня серпня раз в день мимоволі згадуйте про школу. Це забезпечить плавний перехід психіки від стану відпочинку до діяльності.

11. Гарантуйте дитині її право на відпочинок. Ознайомте дитину із структурою навчального року. Коли будуть і скільки триватимуть канікули. Скільки святкових днів, наявність щотижневих вихідних.

12. Відновлюйте осінньо-весняні біоритми. Щодня поступово зміщуйте час ранкового підйому. 
Ірина Белякова

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:00 Збиралися виділити гроші на проєкт по ремонту сходів будинку культури, але не вийшло 19:01 Козятин зібрав 122 тисячі гривень для ЗСУ на благодійному ярмарку photo_camera 17:39 У нашому районі жорстоку вбили матір двох дітей. Підозрюваний — 17-річний хлопець photo_camera 17:35 Не встигнемо розслабитися: після спеки очікується різка зміна погоди Від читача 13:58 Проект “Брама” 16:06 У Козятині медиків привітали з професійним святом photo_camera 15:05 Вилучаються з обігу 500 гривень старого зразка: що вам потрібно знати 11:35 Магазини одягу та взуття Козятина (партнерський проєкт) 11:00 Вивіз сміття з Талимонівки і майже копійчаний техогляд — що замовляла міська рада Козятина у червні 10:27 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:01 Удар прийняла сусідня область: наслідки ворожої нічної атаки для енергосистеми 09:33 Цей день, 26 липня: історія, заборони та прикмети 09:30 Буде кілька черг відключень: як вимикатимуть світло 26 липня 09:25 Микола Філонов: Самгородоцька громада отримає 80 тисяч на облаштування Стіни пам’яті (Пресслужба БФ) 08:27 Проблеми дозвілля дітей вилізли на поверхню.
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up