Відпочинок для батьків, що виховують дітей з інвалідністю. Як скористатися послугою?

Відпочинок для батьків, що виховують дітей з інвалідністю. Як скористатися послугою?
  • Для мешканців Вінницької області, що виховують дітей з інвалідністю, працює соціальна послуга тимчасового відпочинку.
  • Дитину поселяють у Тренінговому центрі, що у селі Дорожне (поблизу Стрижавки, Вінницька області).
  • Вона там перебуватиме цілодобово під наглядом протягом певного часу.
  • Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

«Такий досвід запозичили у Європі. Так, батьки або особи, які їх замінюють, мають можливість відпочити, поселяючи дитину до спеціального центру цілодобового перебування на певну кількість днів. Тут з дитиною займатимуться фахівці, психологи і логопеди», — пишуть на сайті Вінницької ОДА.

Діти живуть у кімнатах по двоє. Харчування п’ятиразове. Вночі з дітьми у кімнаті доглядальник. Також цілодобово чергує медична сестра.

«На підставі вивчених потреб дітям надаються необхідні індивідуальні послуги. Особливістю послуги є те, що її отримує і сім’я, і дитина з інвалідніcтю (ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Крім дітей, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг)», — йдеться на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Відео дня

Скористатися послугою можуть сім’ї, що виховують дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років. Обов’язкові дві умови: сім’я має проживати у Вінницькій області, а дитина має жити у сім’ї, а не в інтернатному закладі.

Таку відпустку батьки можуть брати кілька разів на рік. Але загальна тривалість перебування дитини у центрі реабілітації — не більше 30 днів.

Для того, щоб скористатись послугою, батькам необхідно:

— протягом 5 днів зателефонувати до представників Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями

«Обрій» за телефонами (0432)509-145, (096)413-22-27 або (097)230-20-01) і повідомити, що вони хочуть скористатися послугою;

— зібрати перелік документів: свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків, ідентифікаційні коди одного з батьків та дитини, ІПР, довідку-медичний висновок про інвалідність, довідку про проживання дитини в сім’ї, виписку — короткий анамнез з медичної картки, довідку про стан здоров’я (епідоточення);

За інформацією, наданою Управлінням соціальної політики, у Козятині 111 сімей, які виховують дітей з інвалідністю, отримують допомогу.

— Але це статистика лише по нашому управлінню, — зазначає Олена Черняк, заступниця начальника відділу соціальної допомоги. — Окремо ще є статистика по пенсійному фонду.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:51 Клуб ТАКО привезли з чемпіонату України 2 золота, срібло та 5 бронзових нагород 19:49 Більше десяти днів у Глухівцях не буде газу. Перелік вулиць та будинків 17:26 Жалоба: під час бойового завдання загинув Герой Сергій Черній 16:57 Цей тиждень погоду визначатиме антициклон — буде тепло та сонячно play_circle_filled Від читача 16:45 Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час! — звертається кіберполіція до українців. 15:08 Захисник з Козятина Олександр Печевистий отримав «Золотий хрест» 13:08 У нашому ЦНАПі запровадили онлайн-запис в електронну чергу на послуги Сервісного центру МВС 12:17 На території ліцею №1 імені Шевченка висадили сакури 11:00 Кліщі атакують. Як уберегти домашніх улюбленців 10:55 Малий бізнес в Україні: який бізнес найприбутковіший в Україні (Новини компаній) 10:02 На обласних «Подільських зорях» козятинські студенти здобули Гран-прі та Дипломи І ступенів 09:14 Воїн Олександр Петлінський з Бродецького став першим «Почесним громадянин Якушинецької громади» 08:20 Автотроща на залізничному переїзді: водій загинув, пасажирка — у реанімації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up