Є у кого повчитися

Маючи певний досвід підприємництва та мешкання за кордоном, володіючи іноземними мовами, я з легкістю маю можливість спілкуватися з мерами (алькальде) маленьких європейських містечок за кордоном. Користуючись інтернетом, знаючи, в який саме час іде так званий прийом мешканців, я запитала у одного очільника місцевої ради про кількість робочих місць в мерії та підприємств, що утримуються з бюджету міста.

У нас 6 тисяч мешканців. Літом — більше за рахунок приїзду “дачників” — доходить до 10 тисяч. У нас дві тисячі двісті робочих місць з повним соціальним пакетом, що отримують платню з міського бюджету. І ще приватників 170 осіб. А ще є чотири підприємства, де штат доходять до 100 осіб. Виходить, що у нас скільки людей живе, стільки робочих місць! Багато доїжджають з інших місць за 100 км. Це у нас норма.

Заробіток становить від 800 до 2000 євро. Інфляція дається взнаки. Закрились багато птахоферм, магазинів та барів. Виявилося, що виробити продукцію — це не основне, проблема, як її продати. Це моя основна турбота. Є велика пропозиція вторинного житла для продажу. Нове житло майже не будується.

Я змоделювала закордонному чиновнику ситуацію в Козятині з недобудованим будинком (свайне поле) і запитала, який алгоритм був би його дій у подібному випадку. Відповідь була проста, як двері.

— Я б створив при міськраді фірму. Найняв юриста, призначив директора. Він мав би взяти на баланс недобудову. При тому зробити абсолютно прозоре право власності. Щоб зачистив всі юридичні колізії. Розрахувався б з боргами. Потім виставив на аукціон і дав би можливість приватному капіталу якнайкраще розбудувати та освоїти землю і недобудову в інтересах громади. Я дуже дбаю за контакт з громадою при обговоренні будь-якого питання. Можливо, створив би спілку місцевих фінансово спроможних людей, щоб вони освоїли об’єкт, надавши їм преференції в необхідному. Тобто, я створив би технічний майданчик для старту і розвитку бізнесу.

Про організацію медпослуг, дозвілля пенсіонерів і молоді, обслуговування немічних — читайте в наступних публікаціях в новій рубриці “Є у кого повчитися”. Запрошую бажаючих приєднуватися до когорти дописувачів на цю тему.

Коментарі (2)
  • Анонім

    І ще одне. у суспільстві надмірний рівень негативу. Так - життя важке, але це не є привід опускати руки та скиглити.  Вставай та роби. Предки вчили: очі бояться, а руки роблять. Дорогу осилить той, хто по ній йде. Ваша газета може дуже допомогти у цьому плані. Ну от хоча би - конкурс на саме охайне подвір*я, квітник, парадне.
  • Анонім

    У вірному напрямку думаєте, пані Тетяна. Не потрібно "видумувати велосипед", зрілі громади це вже усвідомили сотні років тому. Саме звідти йде витік Магдебурського права. Основа успішного розвитку громади (території, інфраструктури, соціальної сфери, безпеки і т.д.) - у гармонійній співпраці Громади та Приватного Бізнесу. Створюється гарне бізнес середовище - зростає надходження податків - зростає бюджет громади - створюється гарне соціальне середовище - коло замкнулося. Ви та деякі ваші дописувачі вже піднялу цю тему - стан та перспективи розвитку Козятина, за останній місяць. Бажаю вам продовжити це у конструктивному напрямку. Але ставте попереду воза коня, а саме: почніть з того, а яке бізнес середовище створено у регіоні? Як його поліпшити, розвинути? Як саме співпраця приватного бізнесу та громади може вирішити питання водогону, доріг, сфери медичних послуг, благоустрою? Які саме завдання має в цьому напрямку ставити місцева влада? Ідеї  є. Успіху Вам.

Хлопці горіли, рили, палили, пили чай з побратимом, якого ранком відправляли додому 200-тим грузом. У них є колеги по зброї,...

Якщо ти мешкаєш поряд з пожежною частиною, це не значить, що тобі не потрібен вогнегасник. Хто б сперечався. А от коли йдеться...

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває...

Учора на Козятинщині відбулося урочисте закладання першої сваї фундаменту під будівництво елеватора. Місцем події стало село...

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:02 У Козятині видають набори гігієни та дитячі підгузки. Розповіли, хто може отримати 16:00 Виплата 500 гривень ювілярам-довгожителям: як отримати? 15:27 На центральній вулиці Козятині висадили 200 кущів троянд photo_camera 14:00 Перевищує норму у 7,5 рази: назвали причину забруднення азотом Південного Бугу на Вінниччині Від читача 17:25 ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС! 13:03 У Козятині з нагоди Дня Європи в Україні провели шаховий турнір. Імена переможців 11:00 «Поки війна, ми всі працюємо задля перемоги» 10:15 Затримали агентурну групу, яка готувала масовані ракетні удари, в тому числі і по Вінниччині 09:11 У Непедівку на Храмове свято приїде Митрополит Симеон. Відкриватимуть Алею пам'яті і слави 08:30 Для пацієнтів Козятинської ЦРЛ освятили свіжоспечену здобу 08:00 Куди йти навчатися Козятинчанам. Вступ 2024 (партнерський проєкт) 21:17 Розпис яєць давня українська традиція і оберіг для родини 19:42 Сталевий воїн з позивним «Беркут» загинув на Донеччині. Сьогодні — річниця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up