Конфлікт на міському кладовищі через зрізані дерева

Конфлікт на міському кладовищі через зрізані дерева

Дерева на міському кладовищі доросли до тієї стадії, що стали проблемними, як для працівників кладовища так і для людей, які поховали там своїх рідних. В нашій історії—це 2-і берези. При їх видаленні була пошкоджена огорожа на могилі

– Огорожа могили старенька та вона мала якийсь вигляд. Тепер вона поламана і відновленню не підлягає, – каже пан Микола, родич покійного, огорожу на могилі якого пошкодило дерево.

Вирубка, зрізання, чи корчування дерев на кладовищі відрізняються від таких робіт в інших місцях складністю виконання. Перш за все необхідно забезпечити збереження пам’ятників, надмогильних споруд, та огорож колишніх поховань. Такі роботи повинні виконувати спеціалісти, які мають практику таких робіт. В нашій історії замовник знайшла Артура, який взявся зрізати дерево.

Відео дня

Ми зустрілися з Артуром минулої п’ятниці 7 травня і задали йому декілька запитань.

—Артур, від кого ви отримали замовлення на роботи і коли ви їх розпочали?

— Надія Якимова шукала підрядника, щоб зрізати дві берези. Я погодився. Коли спилював перше дерево – не пам’ятаю, другу березу почав спилювати 4 травня. Все йшло добре, гілка мала впасти за огорожею,  тільки трохи підвів сильний вітер.

— У вас є досвід на такі роботи і як ви спилювали ці дерева?

—Досвід є, але я попереджав, що можуть виникнути деякі нюанси. Мова йшла, щоб тільки спиляти дерева. Замовив 8-ми метрову драбину до гілок прив’язував мотузку і спускав їх в потрібному напрямку. Стовбура спилював частинами. Така робота оцінюється 3-и тисячі за дерево. Я без нюансів погодився на тисячу, спилявши два.

— Артур, це була необхідність спиляти дерева чи це виглядало, як заготовка дров?

—Ні від колод усі відмовились. Колоди дозволили забрати мені з виносом гілля за межі могил. На скільки мені відомо з беріз падало багато листя і людям надоїло його виносити

—Постраждалий оцінив нанесені збитки в 3-и тисячі гривень. Як думаєте виходити з положення?

—Я не думаю нікому нічого платити. Єдине, що я зроблю, це повідомлю замовниці позицію постраждалого.

Спиляти дерево на кладовищі можна тільки після оформлення спеціального дозволу який має видавати адміністрація цвинтаря і ми звернулися до директора кладовища Павла Занюка. Як виявилось на наших кладовищах таких довідок не дають. Такий

документ може видати міська рада. Зі слів директора стало відомо, що до нього зверталася Надія Якімова і поставила перед фактом, що вона буде зрізати на кладовищі дві берези. З слів Павла Занюка стало відомо, що він поставив пані Надію до відома, що дерева можуть бути зрізані, але якщо внаслідок робіт на кладовищі буде щось пошкоджено, то відповідальніть буде на виконавцю робіт.

Спробували поспілкуватися в телефонному режимі з Надією Якімовою та вона збивала виклик. Тож залишаємо за нею право прокоментувати ситуацію. Від сторонніх осіб стало відомо, що Надія Іванівна в колі своїх добрих знайомих висловила позицію, що за корисну роботу, яку вона зробила ще їй повинні заплатити, хоча вона ніякої плати ні від кого не вимагає.

Коли ми збирали інформацію один з фігурантів цієї історії у нас запитав, яке відношення до дерев на кладовищі має Надія Якімова.

Інформацію з цього приводу дав Павло Занюк. 

– У неї в тій стороні поховані близькі і вона там планує ставити пам’ятник, – сказав директор кладовища

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Венера Михайська

    Дуже прикро, коли знищують здорові дерева тільки тому, що багато падає листя або розмістити пам'ятник..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:26 Жалоба: під час бойового завдання загинув Герой Сергій Черній 16:57 Цей тиждень погоду визначатиме антициклон — буде тепло та сонячно play_circle_filled 15:08 Захисник з Козятина Олександр Печевистий отримав «Золотий хрест» 13:08 У нашому ЦНАПі запровадили онлайн-запис в електронну чергу на послуги Сервісного центру МВС Від читача 16:45 Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час! — звертається кіберполіція до українців. 12:17 На території ліцею №1 імені Шевченка висадили сакури 11:00 Кліщі атакують. Як уберегти домашніх улюбленців 10:55 Малий бізнес в Україні: який бізнес найприбутковіший в Україні (Новини компаній) 10:02 На обласних «Подільських зорях» козятинські студенти здобули Гран-прі та Дипломи І ступенів 09:14 Воїн Олександр Петлінський з Бродецького став першим «Почесним громадянин Якушинецької громади» 08:20 Автотроща на залізничному переїзді: водій загинув, пасажирка — у реанімації 19:53 В церкві Покрови святили вербу, в цей день воїнам передової роздавали подарунки 19:06 Козятинчани в Instagram: добірка яскравих фото за тиждень, що минає photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up