Куди поділися «газові» коефіцієнти?

Куди поділися «газові» коефіцієнти?

Облгази припинили практику дублювання температурних коефіцієнтів, але нюанси лишилися

 Як повідомляють у консультативному центрі для населення, з 1 січня з рахунків зникли так звані температурні коефіцієнти. Облгази припинили їх нараховувати так само несподівано, як і розпочали від жовтня 2018 року.

Однак коефіцієнти зникли лише в рахунках за сам газ. А в тарифі на розподіл (доставку) газу, де були й раніше, вони залишилися. Та тепер їх нараховуватимуть ЗАКОННО й лише один раз – у платі за розподіл газу, а не двічі – і за розподіл, і за сам газ.

Для побутових споживачів – це хороша новина. Адже їх більше не змушуватимуть платити двічі за одне й те ж саме.

Відео дня

Водночас у темі коефіцієнтів досі лишається ціла низка нюансів і невирішених питань.

Зокрема, враховуючи, що обсяг спожитого газу за попередній період був порахований з врахуванням незаконних коефіцієнтів, а відтак є завищеним, споживач знову буде переплачувати, але вже суто в платежі за розподіл газу (плата за розподіл розраховується на підставі обсягу споживання за минулий газовий рік, а його облгази порахували з приведенням до стандартних умов).

У ще менш вигідних умовах опинилися споживачі, в яких встановлені лічильники з температурною компенсацією або так званим «директивним приведенням до стандартних умов». Вони платять за газ уже з приведенням до стандартних умов. Це робить сам лічильник. Але навіть такі споживачі будуть змушені ще раз платити коефіцієнти в рахунку за розподіл палива.

І головне – не вирішена проблема минулих періодів (з жовтня 2018 року), коли людям нараховували незаконні борги через коефіцієнти.

Якщо споживач хоче повернути переплату чи оскаржити сумнівні коефіцієнтні борги, він може хіба що звертатися до суду. Але розгляд подібних справ розблокують лише після рішення Великої Палати Верховного Суду України, який досі розглядає позов побутового споживача до Волиньгазу щодо незаконності нарахування коефіцієнтів.

Отже, в рахунку за постачання газу з 1 січня споживачі більше не побачать коефіцієнтів. Але в рахунку за розподіл на 2021 рік вони збережуться.

Знижені платіжки за газ прийдуть... в березні
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up