Знижені платіжки за газ прийдуть... в березні

Знижені платіжки за газ прийдуть... в березні
 • У лютому за січень українці отримають платіжки з рекордними сумами, тому що обмежена ціна почне діяти лише з 1 лютого.
   

Про це в інтерв’ю ЕП заявив в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко. Як заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, зниження ціни газу до 6,99 грн за кубометр відбудеться в лютому, тому знижені платіжки за лютий прийдуть тільки в березні.


На запитання журналіста, чи не призведе до нових протестів у регіонах той факт, що в лютому за січень українці все одно отримають платіжки з рекордними сумами.

Відео дня

Вітренко відповів:

“Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки в березні. До речі, якби ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть”.

Однак, як додав Вітренко, “частково зниження ціни за лютий компенсує великі суми, які люди будуть змушені платити за січень у лютому. Сподіваюся на певне розуміння, але відчуваю, що людям буде важко в лютому платити цю суму”

У той же час у відповідь на запитання, чи можна було обмежити ціну з 1 січня, в.о. міністра заявив, що “заднім числом робити це дуже важко”.

“Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну”, – пояснив він.

На питання, звідки взялася цифра 6,99, в.о. міністра відповів: “Пояснення дуже просте. Міністерство провело аналіз. Ми побачили, що найнижча ціна на ринку була 6,99 гривень (з 58 компаній таку ціну пропонував тільки херсонський ТОВ “Газ АП”. – Ред.). Тобто компанії встановили її добровільно”.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
 • Tetyana Kostyuk

  Відкрила особистий кабінет "104", і шок незнаю звідки вилізла заборгованість 1979 гр. 15 коп., коли  ще вчора  іі не було, та новий тариф  6,99 гр. Це як? Ще довго будуть над нами знущатись ці покидьки що при владі?

  Tetyana Kostiuk reply Tetyana Kostyuk

  З"ясовується -борг , це  за спожитий газ в січні по тарифу 9,9 гр.. Вчора передала показники, а сьогодні, 2 лютого - вже борг.  Зато знижені платіжки, аж  в березні...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up