На Івана Купала з ножицями-зажимом та кусачками

На Івана Купала з ножицями-зажимом та кусачками

У середу, 24 червня, ранесенько прочитав у соцмережах вітання сусіда з традиційним дохристиянським святом східних слов'ян Івана Купала. Коли виходив з дому, якраз зустрів сусіда Валерія: 

— Що ж ти всіх привітав зі святом, а сам не біля води?

— Так співпало, що маємо ще свято Різдва Івана Предтечі і якоїсь важкої роботи по дому, кажуть, не робити.  Зараз їду на водокачку, будемо з кумом рибу ловити, — відповів Валерій. 

Сусіду побажав удачі, а сам поїхав у справах. Пізніше заїхав на водокачку. Валерій з кумом сиділи на березі, на пропозицію сфотографуватися відповіли майже одночасно.

— Навіщо вам ті фотографії. Он лежать дві вудки, беріть яка вам більше до вподоби і ловіть разом з нами, — каже кум Валерія, до якого сам він звертався по батькові — Григорович, —  Я вас запевняю, такий відпочинок вам краще сподобається ніж ваша робота.

Валерій — професійний столяр. Може вибратись на риболовлю час від часу. А от Григорович — рибалка з великим стажем і знає, що канадські сомики мають добрі смакові якості але з ними треба поводитися обережно. У сомика є гострі шипи. Якщо ними поранити руку, то рана, і це в кращому випадку, буде довго заживати. Валерію навіть відомий випадок, коли одному рибалці ампутували палець на руці.

— Щоб ловити сомиків і знімати їх з гачка, обов'язково треба його затичнути і відкусити кусачками його небезпечні шипи. Інакше можна поранити руку і довго лікуватись, — каже Григорович.

Поки досвідчений рибалка розповідав про небезпеку апетитних сомиків, один такий екземпляр, а можливо, короп, ледве не вкрав у нього вудку. 

— Сомик — це така риба, яка хапає наживку без кльову. Коли вудку не прив'язав, то можна мати проблеми, як вудку дістати з води, — каже риболов.

За 20 хвилин, що я був біля води, встиг і побачили весь процес безпечної риболовлі на сомиків і виконати роботу, за якою йшов на водокачку. Коли розповів про це рибалкам, вони пожартували, що на гонорар не претендують. 

— Нам відпочинок на рибі, а вам — матеріал. Все по чесному, — сказали любителі відпочити з вудкою біля води.

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up