“Громадянська позиція” — учасник всеукраїнського мітингу протесту під Верховною Радою
Перше — зняття необмеженої недоторканності депутатів. Друге — змінити виборчу систему. Забрати гречкосійну мажоритарку і обирати депутатів за партійними відкритими списками. Питання, звичайно, слушне. Тільки без заборони партійної реклами змін на краще не відбудеться. Ні одна з партій з рекламою повноцінних виборів не проведе. І до рейтингової партії підлізуть мішки з грішми, які допоможуть з рекламою та, вдаривши по руках, куплять декілька місць для своїх інтересів. Скупивши місця у всіх партіях, ми знов отримаємо корумпований парламент.
За прикладом далеко ходити не треба. На парламентських виборах 2014 року Анатолій Гриценко мав завести в український парламент прогнозовано 35 нардепів. Та, відмовившись від послуг товстосумів, не потрапив у парламент. Канали олігархів обвалили його рейтинг. Тож, приймаючи закон з відкритими списками, потрібно позбавити впливу олігархів на вибори. Чи можливо таке, це вже інше питання.
Третє — створити антикорупційний суд, щоб корупціонерів пачками саджати за корупцію.
Коли проходила погоджувальна рада, то проти такого порядку денного були фракції Народного фронту, Блок БПП і частина колишніх регіоналів група “Воля народу”. На питання Мустафи Найєма, щоб ті, хто проти порядку денного, вийшли до людей на вулицю і пояснили свою позицію. Останні відповіли: які там люди? Ми не знаємо, кого ви там позвозили на проплачений мітинг (?!).
До 13 години 17 жовтня під Верховною Радою Народний фронт і Блок БПП знаходили причини, чому ті три питання не можна включати в порядок денний. То законопроекти не пройшли комітети. То Вінеційська комісія щось знайшла в законопроекті антикорупційного суду.
На сцену почергово виходили народні обранці, мери міст та громадські діячі. Люди тримали плакати з написами: “Верховну зраду і “Поршенка геть”, “Дістали до живої печінки”, “Жити по новому без корупції”. На кожен хибний крок спікера парламенту натовп вигукував: “Парубій, виходь”
Вінеційська комісія цей законопроект сприймає як позитивний. От тільки українській владі законопроект антикорупційного суду не потрібний, а якщо потрібний, то в році 2020 і бажано на кінець грудня. Тому самі шукають в ньому положення, які їм не подобаються.
Та все ж два питання з трьох після консультацій спікера парламенту з Банковою Верховна Рада погодилась розглядати в четвер. У принципі, президент за зняття депутатської недоторканності. Тільки також в 2020 році.
Те, що мітинг не проплачений, влада зрозуміла аж о 16 годині, коли під стінами законодавчого органу знову масово з’явилися прапори “Свободи”, “Батьківщини”, “Вкладників банку Михайливській”.”Самопомочі”, “Справедливості”, “За себе”,”Руху нових сил”, “Громадянської позиції”. За неофіційними підрахунками, в цей час перебувало близько п’яти тисяч людей. Тому деякі парламентарії захотіли покинути своє місце роботи. Щоб народні обранці не повтікали, їм жінки перекрили хід з вулиці Грушевського.Та поліцейські, які боронили слуг народу від народу, нишком стали бити по ногах слабкої статі. Чоловіки заступилися за жінок. У результаті потасовки, до одного з активістів викликали карету швидкої. До речі, серед нацгвардійців активісти помітили старих знайомих, які три роки тому були одягнені в форму “Беркута”.
Коли настали сутінки, ще було декілька конфліктів між правоохоронцями та активістами. Стражі порядку були спочатку проти розміщення наметового містечка. Пізніше — щоб в намети занесли спальні мішки. Нацгвардійці переміщували залізні конструкції. Здавалося, що вони готуються до штурму. Та ніч пройшла мирно. У наметовому містечку, за приблизними підрахунками, перебувало до 500 активістів. На сьогодні містечко збільшилося і зранку запланована нова акція, на яку їдуть з усієї країни активісти.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 3 від 16 січня 2025
Читати номер