У Флоріанівці живуть європейці

У Флоріанівці живуть європейці

Родина Савранів втілює в життя новітні технології

За енергозбереження мріє кожна українська родина. Та одна справа мріяти, а інша  — запроваджувати енергозберігаючі технології. І приємно, що такий творець є в нашому Козятинському районі. Це Володимир Саврань з села Флоріанівки.

З словами пана Волидимира, все дуже просто.

— А а що тут такого, —  каже він. — Взяв і зробив!

Відео дня

Та за цими словами “взяв і зробив” стоять роки наполегливої праці всього сімейства — його дружини, синів Сергія та Миколи.

А починалося все так.

Ще коли Володимир Никифович працював на залізниці виконробом, поїхали з дружиною Антоніною Іванівною в Англію. Їм сподобалось, що там немає жодного клаптика землі, яка б пустувала. От як тільки повернулись на рідну землю, вирішили з дружиною, що зроблять Європу в Україні.

Купили стареньку хатину в селі Флоріанівка в 2010 році і почали будувати. Європу? Ні! Спочатку житло, на що пішло 4 роки. І за три останні тут побудовано дійсно райське містечко. А чому  для об’єкта діяльності обрали село, а не місто? Тому що в селі більший масштаб для творчості. Будувати можна будь-де, коли є бажання і можливість для творчості. Так стверджує господар.

— Розкажіть про сонячну батарею, що стоїть на даху вашого будинку,— попрохали ми главу сімейства.

 

— Одна секція сонячної  батареї дає три кіловати, — розповідає він. — Щоб вистачило на всі електроприлади, які є в будинку, потрібно поставити ще три таких батареї. За 4 - 5 років затрати окупляться. Це вигідно і екологічно чисто. Енергія сонця безкоштовна і не дорожчатиме. Хіба що тільки її складові.

Ще ми запитали, що за чудо-плита сучасності стоїть на дворі і скільки вона коштує?

— Це я сам робив, — каже пан Володимир, колишній залізничник, який за роками вийшов на пенсію.

— А як ставитесь до реформи на селі, про об’єднання сільських громад?

— А ніяк, — відповів він. — Об’єднаються господарі, буде господарство. Об’єднаються, хто пас задніх, може стати гірше. Головне — бути об’єднаним у своїй сім’ї, в своїй родині. Кожен на своєму місці повинен щось робити потрібне, корисне і бути відповідальним в своїх рішеннях.

Взагалі, на земельній ділянці, яку сім років тому придбала подружня пара Савранів із села Флоріанівки, є багато цікавого. Це, ніби місце для екскурсій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:08 Конфлікт сусідів через криницю завершився викликом поліції та карети швидкої 19:04 Козятинський архів: 19 нових звернень та важливі зміни у зберіганні документів photo_camera 18:22 Чаювання як в турецькому серіалі влаштували у Козятині photo_camera 17:04 Козятин вшанував Героїв: церемонія покладання квітів як символ невмирущої пам'яті photo_camera Від читача 11:37 Затримали поліцейського, який за 15 тисяч доларів переправив військовозобов'язаного в ЄС 16:01 У Козятині відбулася зустріч з головами квартальних комітетів 16:00 Тіні від цього дерева ми влітку не дочекаємось photo_camera 16:00 Козятинщина згадує Героя: рік тому загинув Сергій Хрищенюк 15:55 Козятин вшанував Героїв: Ліцей №7 відкрив нові пам'ятні світлини на Алеї Слави photo_camera 14:46 Він був лідером і не шукав легких шляхів. Мріяв працювати в ДБР та війна все змінила 14:13 Криниця любові, яка зцілює: у селі Пузирки відродили унікальне джерело photo_camera 13:00 Житомирянин у Козятині намагався відкупитися від поліції. Був п'яний за кермом 12:01 Після відпочинку на Занзібарі: на Вінниччині у жінки підтвердили малярію 11:00 Як зберегти дороги та свій гаманець? Деталі про літні обмеження на дорогах 09:27 Фронт палає: Генштаб повідомляє про сотню боїв та тисячі обстрілів за минулу добу photo_camera 09:15 Від волонтера до амбасадора ССО: історія офіцеру 6-го полку «Рейнджер» Олександра «Штіля» (Новини компаній) 08:15 В Україні відзначають День морської піхоти. Історія, заборони та прикмети 23 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up