Від коштів, які надійшли до держбюджету за рахунок розмитнених автомобілів, держава у березні-квітні зробить додаткові виплати пенсіонерам, що отримують мінімальну та меншу, ніж мінімальна, пенсії.
Пільговий період на розмитнення «євроблях» завершився 22 лютого, але це не означає, що власники іноземних авто не повинні ставити їх на український облік. Можуть отримати штраф, а можуть і позбутися автівки за рішенням суду.
Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (№ 8488) встановлює, що всі платежі від митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією направляються до Пенсійного фонду України. З початку 2019 року — майже 8 мільярдів гривень.
Від цих коштів у березні-квітні цього року додаткові виплати отримують пенсіонери з мінімальною і менше, ніж мінімальна, пенсіями.
Цікаво, це збіг обставин чи заздалегідь запроваджена політична кампанія, що індексація пенсій та виплата надбавок випадають напередодні президентських та парламентських виборів?!
Політика – річ тонка, і народні обранці мусять тримати суспільний баланс. Адже потрібно мати хист: спочатку пообіцяти одне, а потім зробити інше (до теми про євробляхи і не лише). Можемо лише порадіти, що влада, забираючи у одних, обіцяє віддати іншим. За фактом ще не почала віддавати, але обіцяє. Тому будемо очікувати нарахування пенсій в березні та квітні, а потім робити висновки. Але у нашому суспільстві залишається актуальним питання: чому шановні обранці спершу не «забирають» самі у себе і не діляться з народом, а навпаки скасовують раніше прийняті закони, які зобов’язували відзвітуватися про набуті доходи та статки?! Минулого тижня КСУ скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення, але це вже інша тема.
Тетяна Шевченко, юрист