Місто Козятин має великі проблеми з якістю питної води. Це питання на порядку денному перед виборами. От тільки, вигравши вибори та вмостившись в зручні крісла, можновладці забувають за проблему, яка є важливою в житті кожного козятинця.
Тож, коли влада вирішує, який із водогонів найперспективніший і більше нічого не робить для поліпшення якості питної води, то сама громадськість хоче змінити ситуацію на краще.
Так, за ініціативи головного редактора газети “RIA-Козятин” Тетяни Лозінської, був запропонований “круглий стіл” на тему якості питної води. Слід відзначити, що на запрошення відгукнупися фахівці цієї справи. А представники влади, яких це питання повинно цікавити першочергово, проігнорували зустріч за “круглим столом”.
Кожен виступаючий на зібранні говорив потрібні речі і давав слушні зауваження плюсів та мінусів кожного з водогонів. Та думки учасників круглого столу все-одно розділились. Одні фахівці схилялись до водогону підземного типу (Селище-Козятин). Інші вважали, що в перспективі водогін Медведівка-Козятин реальніший, як менш затратний в фінансовому плані.
Водогони з Медведівки чи Роставиці менше вартнісні, але й вони потребують великої реконструкції і фінансових вкладень. Адже водогін Медведівка-Козятин функціонує більше 80 років. Враховуючи, що сам водогін має довжину 18 кілометрів, за такий період сама труба має високу забрудненість. Каскад ставків, які пов'язані з водогоном, орендовані. В них вигодовують рибу. Вони не відгороджені від тварин та птахів, що дає маловтішну оцінку такого водогону. У перспективі потрібно будувати водоочисну споруду в межах міста і замінити труби до будинків. Підземний водогін з села Селища, де найбільш якісна вода в Козятинському районі, потребує більшого фінансування, ніж відкритий водогін. Та за якість завжди доводиться платити більше. Скільки буде обходитись якісна вода з Селища, можна сказати тільки приблизно. Зате з упевненістю можна сказати, що за воду, яка тече в кранах мешканців міста, козятинці переплачують.