Карантин: заборони суперечать Конституції, але залишаються чинними

Карантин: заборони суперечать Конституції, але залишаються чинними

З 6 квітня на території України діють жорсткі заборони, прийняті Кабміном. Це, нагадаємо, обов'язкове носіння маски чи респіратора у громадських місцях; заборона перебувати в громадських місцях громадян, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх; заборона пересуватися групою більш, ніж дві особи;  заборона відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, спортивні та дитячі майданчики і т. д.

Чи є ці вимоги законними? На це питання відповіла вінницька юристка Олена Грабік на своїй сторінці у соцмережі.

«Відповідь - однозначно ні! Зазначені заборонні заходи суперечать не лише Конституції України, але й ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ЗУ «Про правовий режим надзвичайного стану», – пише Олена Грабік. –  Анонсовані заборони обмежують конституційні свободи і права громадян, зокрема свободу пересування (ст. 33 Конституції України), право проведення мирних зборів (ст. 39 Конституції), право на свободу віросповідування, відправлення одноособово чи колективно релігійних культів (ст. 35 Конституції).

Конституційні права громадян дійсно можуть бути обмеженими.

Відео дня

АЛЕ!

– свобода пересування може бути обмежена в умовах надзвичайного стану, а не надзвичайної ситуації (ст. 33 Конституції, п. 1 частини першої ст. 16 ЗУ «Про правовий режим надзвичайного стану»);

– право на свободу мирних зібрань може бути обмежено виключно судом (ст. 39 Конституції, п. 4 частини першої ст. 16 ЗУ «Про правовий режим надзвичайного стану»);

— право проведення релігійних та інших заходів може бути обмежено в умовах надзвичайного стану, а не надзвичайної ситуації (ст. 35 Конституції, п. 4 частини першої ст. 16 ЗУ «Про правовий режим надзвичайного стану»).

Карантин — це обмеження прав людей. Саме тому стаття 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» встановлює, що карантин може бути встановлений не інакше як у разі оголошення надзвичайного стану.

Кабінет Міністрів України не має повноважень оголошувати надзвичайний стан і запроваджувати обмеження прав громадян. Це виключні повноваження Президента, Верховної Ради України і в деяких випадках суду.

Також, Уряд відповідно до ст. 30 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» може лише встановлювати карантинно-обмежувальні заходи, а не заборонні.

P.S.: Не дивлячись на явне суперечення положень Постанови нормам Конституції, вони залишаються чинними та діють на всій території України і обов'язкові для виконання до моменту їх скасування або зміни самим КМУ, або визнання їх неконституційними Конституційним судом України або ж скасування в судовому порядку.

Радимо прочитати:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
15:08 День української хустки. Народний фоторепортаж із соцмереж play_circle_filled photo_camera 14:19 Як подати заявку на тисячу від держави, якщо немає «Дії» 11:15 Вибухотехніки, поліція та перекрита дорога: деталі ранкового інциденту в центрі Козятина 10:59 Понад дві години тривоги. Над Вінниччиною кружляли ворожі ударні дрони Від читача 10:33 "Громадянам пропонують роботу і намагаються видурити гроші" 10:40 Поліцейське авто, «Патрон» та службова вівчарка: що відбувалося на Миколая у ліцеї №2 photo_camera 09:25 Історія, традиції та заборони 7 грудня 21:36 Патрульні дарували дітям солодощі, а вони їм — посмішки photo_camera 18:17 На Миколая молилися за здоров’я воїнів і пригощали солодощами прихожан храму 18:03 Святий Миколай завітав до маленьких пацієнтів Козятинської ЦРЛ photo_camera 17:02 Разом до Перемоги: учні та педагоги об’єдналися заради наших захисників photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up