Водохреще 6 січня, а Миколая — 6 грудня: ПЦУ переходить на новий церковний календар

Водохреще 6 січня, а Миколая — 6 грудня: ПЦУ переходить на новий церковний календар
  • Православна церква України на засіданні архієрейського Собору ПЦУ за участі всіх єпископів, в Києві 24 травня, схвалила рішення про перехід на новий церковний календар.
  • Розповіли, коли буде Різдво, Великдень, Покрова і Миколая

Митрополит Вінницький і Барський Симеон повідомив про перехід на новий церковний календар. Чіткого перехідного періоду не встановлюють — це буде «кілька років чи більше»

Як повідомляє ВВС Україна, формально перехід ще має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Проте, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній та низка інших єпископів, зазначили, що питання вже вирішене, з 1 вересня перехід буде.

«Раніше казали польські (католицькі) і українські (православні) свята, а сьогодні кажуть — українські і московські свята. Новий календар буде українським, а ті, хто залишаються на старому — трішечки на московському», — сказав митрополит Вінницький і Барський Симеон на початку собору.

Відео дня

З 1 вересня більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня, Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Разом з тим, зберігають чинну Пасхалію — святкування Великодня і прив'язаних до нього подій. Найбільше з них — Трійця, яку святкують на 50-й день після Великодня.

Чіткого перехідного періоду не встановлюють — це буде «кілька років чи більше».

Митрополит Вінницький і Барський Симеон зазначив, що в нього на перехідний період на старому календарі залишаться десь 20% парафій.

Нагадаємо, Вінницька обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності УПЦ МП на території регіону. Рішення передбачає розірвання договорів оренди майна та земельних ділянок з релігійними організаціями, що мають приналежність до Росії.

Читайте також:

Віряни будували його власноруч сім років: історія нашого костелу

Старовинні храми Козятинщини. Частина 1. Глухівці і Махаринці

Старовинні храми Козятинщини. Частина 2. Блажіївка

Старовинні храми Козятинщини. Частина 11. Костели у Махнівці та Самгородку

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Михайло Бурдин Лецин

    Дайте мені тоді Відповідь :
    Чому Тоді Греко-католицьки сотні років святкували Різдво Христове 7 січня сотні років????....
    А Це не Православні.

keyboard_arrow_up