Добрі справи. Дефіцитний товар в наших аптеках не знайти. Тетяна Якимова вирішила шити власні багаторазові маски з різнокольорової натуральної тканини. Їх можна прати та прасувати декілька разів. Жінка пошила уже 80 масок. Роздає їх безкоштовно
— Це в нашій родині традиція – допомагати людям і не стояти осторонь. Я свого часу багато допомагала нашим воїнам продуктами харчування – солила рибу, передала кілька сотень баночок із салом. Біда об’єднує. Моя дочка почитала у соціальних мережах, як люди скаржаться, що ніде придбати маску. Ажіотаж не спадав. Дочка відразу знайшла в Інтернеті відео, як можна пошити її власноруч. Потім запропонувала свою допомогу людям, — розповідає мама Тетяни, Надія Якимова.
Повідомлення у соціальній мережі відразу набуло великої популярності. Наші земляки буквально засипали жінку проханнями. Тетяна Якимова нікому не відмовила, а ще твердо вирішила – маски не продавати, а дарувати безкоштовно. Зазначимо, в умовах карантину жінка щодня ходить на роботу, за шиття масок сідає лише ввечері. Голос її бадьорий, на втому не скаржиться. Стверджує, що головне в цей нелегкий час допомагати одне одному.
— Думала, пошию 20-50 масок і на цьому все. Потім, коли я побачила, що люди почали масово писати, телефонувати, вирішила таки шити далі, – розповідає Тетяна. – Люди почали зносити тканину. Шию лише із бавовни. Небайдужі містяни принесли мені додому 20 метрів тканини.
Жінка розповіла, що приносять як нову тканину, так і вживану. Вона все спочатку пере, а потім займається викрійкою.
►Жінка шиє маски на побутовій електричній швейній машині
– У мене вдома звичайна електрична швейна машина. Щоб пошити одну маску – потрібно витрати 30 хвилин, – каже Тетяна. – Допомагає в роботі і донька. Вона підрізає нитки і вивертає маски. Підключила свою подругу до цього процесу, бо я не встигаю все зробити фізично. Нині є велика потреба в лікарнях. Зокрема, до мене звернулися із інфекційного відділення. Я розумію, що це відділення потребує масок в першу чергу. То всіх решту людей попросила, щоб почекали. Є замовлення також на аптеки, теж потрібно пошити 20 масок. Багато містян просять пошити дитячі маски. Я нікому не відмовляю, — розповідає Тетяна Якимова.
Жінка шиє маски, складаючи тканину в кілька шарів – зазвичай це чотири шари. Каже, кожні дві години цю маску потрібно випарювати.
— Якщо я більше години перебуваю в масці, відчуваю, що вона робиться вологою. Її потрібно змінювати на нову. Спершу, коли я почала ходити в масці, на мене оточуючі дивились з-під лоба, зараз усі в місті спокійно не це реагують. По маски до мене приїздили люди з Глухівець, Гурівець з села Козятин, — каже Тетяна Якимова.
Нині проблем з тканинами немає. Проте в родині Тетяни задумуються над тим, аби організувати пошив масок та захисних костюмів для медиків на колишній швейній фабриці. Зараз ведуться перемовини з міською владою.
— Деякі підприємці відгукнулися і роздають безкоштовно тканину для тих, хто хоче шити безкоштовні маски. Вже долучилися інші жінки – волонтери з нашого міста, – каже Тетяна. – Ще закликаю підприємців об’єднатися в цей нелегкий час і разом придбати для нашої лікарні апарат штучного дихання.
Нагадаємо:
У Козятині шукають людей, щоб шити медичні маски
Долучайтесь до пошиву безкоштовних масок для літніх людей
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 50 від 13 грудня 2024
Читати номер
Лариса Січенко
Лідія Рябуха
Ирина Коростий
Валентина Гуменюк