Сьогодні Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Фактори ризику

Сьогодні Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Фактори ризику

Цей день покликаний нагадати жінкам про необхідність ранньої діагностики цієї страшної недуги. 
 

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми» згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози» від 17 січня 2005 р. № 42/2005. Проводиться щорічно 20 жовтня.
Рожева стрічка – інтернаціональний символ, який використовується організаціями та приватними особами, які підтримують програму боротьби проти раку молочної залози. Вперше вона була введена «Організацією боротьби із раком молочної залози ім. С’юзан Г. Комен». У 1991 році члени організації роздавали рожеві стрічки всім учасникам «Пробігу за зцілення». Чому стрічка саме такого кольору? Тому що рожевий – колір життя, краси та здоров’я, символізує все те, що протилежне раку.

До факторів ризику виникнення РМЗ відносяться:
-вік понад 40 років;
-високий рівень естрогенів в крові;
-наявність родичів 1-ої лінії (мати, сестра, тітка, бабуся), які хворіли на РМЗ;
-прийом гормональних препаратів з метою контрацепції чи регуляції менструального циклу, замісної гормональної терапії під час менопаузи;
-перша вагітність у віці старше 30 років;
-раніше перенесений рак яєчників чи молочної залози;
-контакт з джерелами радіації; мастопатії;
-відсутність вагітностей та пологів,
-аборти;
-ендокринні порушення (захворювання щитоподібної залози, ожиріння);
-ранній початок менструацій (до 12 років) та чи пізній початок менопаузи;
-підвищене вживання жирної їжі.
На жаль, явні прояви захворювання з’являються, як правило, вже в занедбаних формах пухлини. Це можуть бути щільні безболісні утворення в молочних залозах, деформування та втягнення соска, на шкірі з’являються виразки, вона набуває вигляду «лимонної шкірки», червоніє, набрякає. Проявом раку можуть бути також виділення з соска, частіше кров’янисті. При поширенні процесу відбувається збільшення та ущільнення підпахвових лімфовузлів. Жінкам необхідно пам’ятати наступні правила:
-самообстеження молочних залоз необхідно проводити раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – в перший день кожного місяця);
-своєчасно проходити профілактичний огляд (жінкам у віці від 20 до 40 років необхідно відвідувати мамолога з метою обстеження молочних залоз не рідше ніж раз у 2 – 3 роки, після 40 – щорічно) і спеціальну діагностичну процедуру – мамографію. 
Бережіть своє здоров’я!

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
15:18 Коли вогнегасник не допоміг, взялися гасити загоряння в авто снігом play_circle_filled 14:04 Вигадав злочинний план з продажу неіснуючих «Starlink» та портативних зарядних електростанцій 12:34 Наші невтомні волонтери: зробили підбірку публікацій їхньої безцінної роботи play_circle_filled photo_camera 11:00 Допоможемо нашим воїнам побачити ворога завчасно Від читача 13:50 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 10:24 Козятинський «Колорит» здобув Гран-Прі на обласному конкурсі патріотичної пісні і танцю 09:04 Просять вшанувати пам'ять присвоєнням звання «Героя України» Валерію Кіндзерському. Петиція 08:10 «Шахеди» цієї ночі атакували низку областей: на Вінниччині лунали про вибухи — знищини дрон 18:57 Живі коридори для Героїв: у Козятинській громаді прощатимуться з Віктором Войтюком та Владиславом Баглаєм 17:29 Створили різдвяний настрій козятинчанам photo_camera 16:42 «Dunja ушиється з середини тижня і зʼявляться опади»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up