Не ігноруйте повістку

Не ігноруйте повістку

У своїй роботі працівники прокуратури, суду та поліції часто зустрічаються із проблемою виклику свідків, підозрюваних, обвинувачених, інших учасників кримінального провадження. Громадяни, одержавши повістку про виклик, у більшості випадків легковажать, не сприймають її за важливий документ, навіть обурюються викликом.

Однак, якщо прокурор, слідчий чи суддя направляють повістку, то для цього є вагомі підстави і нагальна потреба. Чинне законодавство відносить повістку до заходів забезпечення кримінального провадження, призначених забезпечувати проведення кримінального провадження в розумні строки.

Повістка може бути надіслана поштою або вручена особі, яка викликається, під розписку, працівником пошти (органу зв'язку), працівником правоохоронних органів, секретарем судового засідання. За наявності адреси особи в електронній пошті, особливо в умовах, коли не відоме місцезнаходження або проживання особи, повістка надсилається за допомогою електронної пошти.

Поважними причинами неприбуття особи на виклик є:

Відео дня

1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;

2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;

3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);

4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;

5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров’я у зв’язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;

6) смерть близьких родичів, членів сім’ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;

7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;

8) інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють з’явлення особи на виклик.

Вручення повістки зобов'язує особу, яка її одержала, підкоритися вимозі слідчого, прокурора. Якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому законом  порядку викликаний, не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, окрім накладення грошового стягнення може бути застосовано привід чи інші більш дієві заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі і зміна запобіжного заходу.

Тому, одержавши повістку про виклик до слідчого, прокурора чи суду, відповідально поставтесь до виклику. Якщо ви не можете з'явитись у призначений час, повідомте про це особу, яка вас викликає. Ваша співпраця з правоохоронними органами допоможе у розкритті злочинів, швидкому та об'єктивному розгляді кримінальних проваджень у суді.

Валентина КУБАЙЧУК, прокурор Калинівської місцевої прокуратури


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:09 Козятин прощатиметься з Ігорем Радоловським. Живий коридор для Героя 20:12 «Це був день, на який мама чекала довгих три роки та два місяці». Руслан Мацько — вдома photo_camera 18:13 Стали небесними янголами. Козятинщина в жалобі за двома Героями 17:55 Дикі качки не вивчали правила тож переходять дорогу біля зебри Від читача 13:34 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 16:22 Відео Козятина 150 років тому — «оживили» старі фото play_circle_filled 16:06 Топонімічний фактор. Ще одна версія, чому Козятин назвали Козятином 15:00 Землю біля сімейної медицини не змогли віддати в оренду. Що вирішили з цією ділянкою? 13:11 У нашому районі затримали двох молодиків, які продавали наркотики 12:14 Минуло два роки з дня смерті нашого Захисника Сергія Пузерея 11:15 У Козятинській лікарні встановили інсталяцію «Білий халат», в пам'ять про загиблих медиків 10:16 Бережіть бджіл: на полях Козятинської громади проводитимуть хімічну обробку 10:15 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:10 Оголошення Козятин – пропозиції тижня 08:38 Рік без Героя з Козятина Володимира Волинця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up