Допомога жертвам і насильникам існує! Про це розповів психолог

Допомога жертвам і насильникам існує! Про це розповів психолог

У Козятинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Ігор Гасюк) з поточного року було введено посаду психолога.

На ній сьогодні працює молодий і освічений спеціаліст Юлія Поліщук — фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка брала нещодавно участь у семінарі-тренінгу від Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА на тему запобігання насильства в сім’ї та суспільстві.

На два важливих питання пані Юлія сьогодні відповідає читачам газети “RIA-Козятин”.

Відео дня

— Ваші поради насильникам та жертвам?

— Насильство в сім'ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю, — розповідає психолог Центру. — Захист людини від насильства в сім’ї відбувається винятково з ініціативи або за бажанням особи, яка потребує допомоги та захисту з боку державних органів. Тому не приховуйте насильство, зверніться до нашого Центру (вул. Незалежності, 39, другий поверх, праворуч, тел.067-26-47-221), до дільничого інспектора поліції, а якщо це стосується дитини - до сектору ювенальної превенції Козятинського відділення поліції.

До речі, у Вінниці функціонує товариство "Прогресивні жінки" (вул. Першотравнева, 53, кв. 1), Подільський центр прав людини (вул. Володарського, 10/1).

Пані Юлія закликає всіх не дозволяти себе ображати, принижувати з початку стосунків, не дозволяти по відношенню до себе дій, які можуть привести до насильства. Необхідно бути особливо обережними з п’яними. Значну частину насильств по відношенню до жінок здійснюють саме вони.

— Проаналізовуйте ситуації, в яких виникає загроза  і намагайтеся уникати їх, — каже Юлія Вікторівна. — Не потрібно забувати, що у кожному агресорі є людина. І тому дуже важливо знайти людську сторону і звернутися до неї.

— Яка робота з насильниками (тими, чоловіками, що б’ють жінок )? Чи планується робота з жертвами?

— Проводяться профілактичні бесіди фахівцями із соціальної роботи за місцем проживання. Особи, які вчиняють насильство в сім’ї, проходять корекційні програми. Це може бути групова або індивідуальна робота. Розроблено корекційну програму також для осіб, над якими було вчинено насильство. Планується група підтримки для таких жінок, можлива індивідуальна робота. Якщо від насильства в сім’ї постраждала неповнолітня особа, така сім’я береться під соціальний супровід.


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous

    Допомога насильникам? Їм не допомагати треба, а садити.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:21 На Бахмутському напрямку героїчно загинув Володимир Кривов'язий 19:43 Відданий військовій присязі помер старший сержант з Козятина Сергій Поліщук 17:11 Рада схвалила законопроєкт про електронне декларування. Що це означає? 16:23 З початку року на Вінниччині зафіксували 11 отруєнь грибами Від читача 10:24 Юристка системи БПД допомогла захиститись від колишнього чоловіка! 14:53 Оксандролон: Протипоказання для застосування (Новини компаній) 14:35 На Вінниччині викрили схему допомоги ухилянтам. «Послуга» вартувала 6500 доларів США play_circle_filled photo_camera 14:25 Жах на ринку, циганський хутір без води, і куди ділись переходи через колії 13:26 В ДТП, яке трапилося у нашому районі, постраждали три людини 12:17 «Маємо уже замовляти проєктно-вишукувальні роботи»: у Козятині планують будувати укриття для дітей 11:10 Ремонт доріг, світло і пальне. Що замовляли за бюджетні гроші в серпні 10:26 Укрзалізниця закупить 44 нових пасажирських вагони 09:16 Воїну назавжди 28 років. Згадуємо полеглого Героя Михайла Кравчука з Михайлина 08:45 Є загиблі та пораненні цивільні: Генштаб про 575 день війни 07:49 Цей день в історії, 22 вересня. Яке сьогодні свято, прикмети та забобони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up