Чому діда з села з Великого, що на Козятинщині, охрестили маніяком

Чому діда з села з Великого, що на Козятинщині, охрестили маніяком
 • Мешканці села Велике Козятинського району збирають підписи під листом до силових структур.
 • Просять втрутитися в ситуацію, бо поліція не карає діда, пійманого на спробі зґвалтування хворої дівчини.
 • Інформацію про це редакція 20minut.ua знайшла в соцмережах та розпитала про інцидент в сільського голови.
 • Він каже: нічого сенсаційного у них не сталося, але декому тепер дуже соромно. 

 

Дівчину з розумовою відсталістю розшукували днями в селі Велике. Викликали поліцію, і службова собака привела шукачів до хати 80-річного дідуся. Зникла Люба дійсно була там.

Як розказала потім її мати журналістам, дід випхав дочку за двері зі словами «Забери своє чмо». Дівчина була в штанах задом-наперед, брудна і з подряпинами на обличчі та шиї. Родичі переконані: діда покриває поліція, бо не ізолювала «збоченця». Маніяком, який викрутився в ситуації з Любою, а тепер нібито підстерігає інших дітей, назвали 80-річного жителя Великого в публікації на сайті «РБК-Украина».

Ось коментарі родичів дівчини звідти: «На наступний день з’явилися синьо-червоні плями, ймовірно, Любу намагалися душити. Дочечка була налякана, трусилися руки. Ясно, що у мене виникли підозри, що дитину пенсіонер зґвалтував і поглумився над нею, — каже матір Олена Левицька. — Але чомусь поліція після допиту його відпустила і не затримала…» «Може, тому, що в діда є впливові родичі, — додає бабуся дівчини і підкреслює:

Відео дня

— Цю справу ми так просто не залишимо!». Люба хворіє на генетичне захворювання, яке викликало розумову відсталість. У свої 22 роки вона виглядає на 10-12 й має поведінку 3-річної дитини. Як дізналася редакція, дочку Олени доглядають її матір зі свекрухою. Обидві бабусі вже похилого віку, й того дня вони не помітили, як дід Іван, що мешкає неподалік, повів дитину за собою. Зниклої дівчини швидко кинулися і викликали поліцію.

 Як розказав голова Вернигородоцької сільської ради, у складі якої знаходиться Велике, Володимир Гуп’як, правоохоронці приїхали буквально за хвилини разом з кінологом. — Дуже швидко зреагували, — говорить голова сільради. – Привезли собаку, дали понюхати речі дитини, собака взяла слід, за лічені хвилини знайшли цю дитину, і тепер ведеться слідство. Там нічого такого серйозного не було виявлено. Дід роздягав її, щоб подивився, а вона пручалася чи що, бо був синець на руці. Нічого більше не сталось. Сказати, що цього діда тепер треба закрити, бо він маніяк чи вбивця, не можна. Випадок «роздули» батьки цієї дівчини.

Діду загрожує три роки «умовно»

Як дізнаємося з публікацій в інших виданнях, родичі Люби збирають підписи селян для звернення в прокуратуру та інші контролюючі структури. Вони вважають, що поліція приховує злочин. Планують протест з перекриттям дороги. Все тому, що офіційно не підтвердили факт зґвалтування, а винуватця цієї непристойної історії навіть не арештували до з’ясування усіх обставин.   

— Поліція зробила все, як положено, — каже на це сільський голова. — Відкрили провадження, зняли побої, взяли на аналіз цю дитину, чи було над нею фізичне це насильство. Йде ще розслідування. Далі суд буде вирішувати, як покарати. Але щоб там сьогодні була така ситуація, аби трасу перекривати і цього діда закривати, то немає такого. В нього сім’я нормальна. Повірте. Не захищаю нікого і сказав його дітям: візьміть під контроль свого батька, раз уже в його голові щось перемкнуло, що він з дитиною влаштував роздягання. Згадував молодість, може, на старості років... Але говорити тепер, що дід бігає по селі зі своїм чоловічим достоїнством і всіх насилує, то такого ж немає. Просто один прикрий випадок. У відділі комунікацій обласної поліції 20minut.ua підтвердили: зґвалтування дівчини не було. Такі результати вже має слідство. Правоохоронці чекають ще однієї експертизи.

Далі планують 80-річному фігуранту скандалу в Великій висунути звинувачення за статтею «незаконне позбавлення волі або викрадення людини». За це загрожує до трьох років обмеження волі.

Обіцяв більше дочок не ганьбити

А Володимир Гуп’як також розказав, що дід Іван має дочок. Обидві вчителюють в Козятині й вже приїздили в село після інциденту говорити з батьком про ганебний вчинок. Той дав дітям-педагогам слово, що таке не повториться.    

— Нічого такого він раніше не робив, — каже сільський голова. — Звісно, діда на суд треба завести, щоб дали якесь адміністративне стягнення на користь цієї дитини. Але засадити його буде неправильно. За ним просто треба дивитися тепер. Добре, що нічого такого не сталося зараз, але хто його знає, що він витворить завтра. Може, пройде ще рік, і він створить ще гіршу ситуацію?

Говорить Володимир Гуп’як, що варто краще доглядати і за хворою Любою. За його словами, батьки дівчини працюють в столиці, бо погашають кредит на придбане там житло, тому дитиною з інвалідністю займалися бабці. Історія зі зникненням показала, що бабці вже не справляються. 

— Ну, раз настільки старі ті бабки, що не можуть за дівчиною вгледіти, то треба комусь із сім’ї все таки покинути ту роботу, прийти, сісти і доглядати дитину. Не можете роботу покинути? Ну, то треба десь це дитя влаштувати, є ж для цього заклади, а не так: на бабів скинули і поїхали. Я їм це пояснив, — говорить сільський голова. — Обидні ці сім’ї нормальні і хороші. Просто одній треба дивитися за своєю хворою дитиною, а другій — за старим батьком.  

Дві неприємності одного села

Між іншим сільський голова каже, що в них цього року самі неприємності. Нещодавно був інший скандал — мачуху викрили в побитті пасинка. 

— Так трапилося, що хлопчика взяли вперше на канікули в це село і мачуха його набила, — розказує Володимир Гуп’як про ще один привід цікавості преси до їхньої громади. — Після цього певна категорія наших людей поїхала в Київ на один канал, на другий. Там їх гарно приймали, добре кормили і ще й на дорогу дали. От вони вважають, що зірки, що їм треба знову поїхати. Вже й тепер вони писали на канали, і в нас були телевізійники. Приїхали, подивилися, що нічого немає такого, нормальний один (дід, — авт.) і нормальна друга сім’я (родина Люби, — авт.). Нормальні обидві сім’ї! Ну так, склалося, що ці батьки не можуть займатися доглядом дитини, бо висять кредити, а ті діти, що вчителі, теж не кинуть свою роботу, щоб доглядати за батьком. Розвернулися журналісти і поїхали. Ну, був у нас цей некрасивий інцидент. Але не було ж насильства. Не було зґвалтування. Нічого такого не було. Звісно, неприємно тепер. Цей факт нашу територіальну громаду не красить. Але що ж ми зробимо? До кожного в душу і в голову не влізеш. 

Наталія Гончарук

Нагадаємо, що газета "RIA-Козятин" підіймала цю  тему. Читайте початок історії тут:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
 • Elena Levickayu

  Elena Levickayu Бажаю лише всiм захисникам дiда збоченця, щоб вони своiх дiтей найшли у такому станi, в якому я знайшла свою доньку Любу Левицьку! Згадав дiд молодicть, кажете, нi вiн знав ,що з нею можна робити все, вона не пояснить i не розкаже нiкому, бо розвитку нема! Кажуть, що роздуваю, нiчого не сталося, три години не було дитини, у хатi з забитими вiкнами була , дiд казки майбуть розповiдав! Ви люди чи нелюди? А голова сiлтскоi ради Гупяк  родич дiду, через те такий до нього лагiдний! Я цiй дитинi життя вiддала, другу не народила, буду битись за це нещасне дитя до кiнця! За знущання над котами 7,5 рокiв в дали, за 3 банки iкри пять рокiв, а за викрадення i cпробу згвалтування безпорадного iнвалiда 2-3 роки умовно? То хто в нас в державi важливiше люди , дiти чи коти? Ми вчасно з полiцieю та собакою зявилися не дали доробити брудну справу! Порушено права людини 3 стаття конституцii! Як можно головi Гупяку казати , просто згадав молодicть? Як? Ти ж знав як ми боролися за це дитя, як писали в Верхову Раду просили необхiднi лiки для дiтей з такiм рiдкicним захворюванням, для усiх дiток з Вiнничини! Боже милий як це все витримати!!! Нiчого не сталося страшного, хватайте всiх, зачиняйте, рвiть одежу, приiздiть у с.Великемилий куточок!!! Iванка не так давно побили, гремiло Велике на всю, тепер знов.!!! Та не ж це дiвчатам на телебаченнi замалюватися захотi лось!  за родичiв Гупяк заступаешся! Корупцiя покоиваеш своiх! Ганьба тобi , голова Гупяк В .П.!!! Проклинаю усiх, хто заступаеться за збоченця! i не рахуеться з думкою громади!
 • RIA-Козятин

  Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/

 • Андрій

  "Дід роздягав її, щоб подивився, а вона пручалася чи що, бо був синець на руці. Нічого більше не сталось."  - то у нас тепер можна будь кого роздягнути насильно і це буде нормально? Всі хто хоче "подивитися"
 • Elena Levickayu

  Бажаю лише всiм захисникам дiда збоченця, щоб вони своiх дiтей найшли у такому станi, в якому я знайшла свою доньку Любу Левицьку! Згадав дiд молодicть, кажете, нi вiн знав ,що з нею можна робити все, вона не пояснить i не розкаже нiкому, бо розвитку нема! Кажуть, що роздуваю, нiчого не сталося, три години не було дитини, у хатi з забитими вiкнами була , дiд казки майбуть розповiдав! Ви люди чи нелюди? А голова сiлтскоi ради Гупяк  родич дiду, через те такий до нього лагiдний! Я цiй дитинi життя вiддала, другу не народила, буду битись за це нещасне дитя до кiнця! За знущання над котами 7,5 рокiв в дали, за 3 банки iкри пять рокiв, а за викрадення i cпробу згвалтування безпорадного iнвалiда 2-3 роки умовно? То хто в нас в державi важливiше люди , дiти чи коти? Ми вчасно з полiцieю та собакою зявилися не дали доробити брудну справу! Порушено права людини 3 стаття конституцii! Як можно головi Гупяку казати , просто згадав молодicть? Як? Ти ж знав як ми боролися за це дитя, як писали в Верхову Раду просили необхiднi лiки для дiтей з такiм рiдкicним захворюванням, для усiх дiток з Вiнничини! Боже милий як це все витримати!!! Нiчого не сталося страшного, хватайте всiх, зачиняйте, рвiть одежу, приiздiть у с.Великемилий куточок!!! Iванка не так давно побили, гремiло Велике на всю, тепер знов.!!! Та не ж це дiвчатам на телебаченнi замалюватися захотi лось!  за родичiв Гупяк заступаешся! Корупцiя покоиваеш своiх! Ганьба тобi , голова Гупяу В .П.!!! Проклинаю усiх, хто заступаеться за збоченця! i не рахуеться з думкою громади!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:50 Учні козятинських ліцеїв змагалися з баскетболу. Відомі команди-переможці photo_camera 16:21 Кусали калиту та їли вареники: у Козятинському ліцеї №1 провели Андріївські вечорниці. ФОТО photo_camera 15:24 Ветеран Роман Кашпур з нашого району подолав 84 кілометри на протезі play_circle_filled 15:01 Лікував поранених у Запоріжжі, ще коли був інтерном Від читача 14:36 В рамках "16 днів проти насильства" нагадуємо про проблеми подолання психологічного насильства 13:13 «Наші дівчатка повертаються до рідної землі». Завтра у Сигналі хоронитимуть вбитих у Польщі земляків 12:04 На ярмарку у Кордишівській гімназії зібрали понад 13 тисяч гривень. Гроші підуть FPV- дрони 11:28 Щоб запобігти виникненню інсульту та інфаркту: розповіли про п'ять правил 09:28 Столітні листівки, прозора блуза, весільні панчохи: про дари музею від Віри Кухарчук-Приходько photo_camera 08:17 Наші оборонці знищили за минулу добу 14 дронів та більше тисячі окупантів 07:48 Віск для ЗСУ, дешевший цукор та дорожчі молокопродукти. Огляд цін на ринку 20:04 «Ти назавжди в наших серцях». В бою з ворогом загинув наш земляк Герой Павло Жуковський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up