Вісім тисяч до зарплати молодим лікарям у Козятині: як отримати?
- 28 квітня 2025 р.

-
Матеріальну допомогу мають право отримати молоді лікарі, що працюють у Козятинській центральній районній лікарні чи Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги.
-
У громаді почала діяти програма, спрямована на підтримку медичних спеціалістів віком до 30 років.
-
Розповідаємо детально, які види допомоги будуть надавати і як подати документи
Наступні п’ять років у Козятинській громаді буде діяти Програма місцевих стимулів для підтримки молодих лікарів комунальних підприємств охорони здоров’я Козятинської міської ради. Її прийняли депутати на сесії. Ця програма має на меті залучити молодих спеціалістів до роботи в Козятинській ЦРЛ та Міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Адже в ЦРЛ наразі 35 лікарів пенсійного віку, а в «первинці» — шість. Натомість спеціалістів віком до 30 років у цих медичних закладах менше: у центральній районній лікарні працює сім молодих лікарів, а в сімейній медицині — троє.
Відповідно до програми, лікарі віком до 30 років, що мають вищу медичну освіту і працюють у Козятинській ЦРЛ чи Центрі первинної медико-санітарної допомоги Козятинської міської ради можуть отримати матеріальну допомогу на облаштування побуту чи матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби.
Для того, щоб отримати будь-яку з цих видів допомоги, молодий спеціаліст повинен мати укладений контракт терміном на 5 років із Козятинською ЦРЛ чи Міським ЦПМСД Козятинської міської ради. Це обов’язкова умова. Зауважимо, що контракт — це не трудовий договір, а окремий тристоронній документ, який підписується між лікарем, Козятинською міською радою та Управлінням соціальної політики. Допомогу призначають за поданням директора комунального закладу після того, як міський голова видасть відповідне розпорядження.
Одна чи дві одразу?
Розмір матеріальної допомоги на облаштування побуту становить 150 тисяч гривень. Але виплачується вона не вся одразу, а в шість етапів, тобто протягом дії контракту. Першу виплату у розмірі 25 тисяч гривень лікар отримає протягом 30 днів після підписання контракту. Другу — через рік з моменту підписання контракту. Третю — ще через рік і так далі. При цьому розмір кожної наступної виплати збільшується на п’ять тисяч гривень. Тобто, друга виплата становитиме вже 30 тисяч гривень, третя — 35 тисяч.
Розмір матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби складає вісім тисяч гривень. Ці кошти будуть виплачувати щомісяця. Додамо, що цей вид допомоги можуть давати не лише лікарям віком до 30, а й до 45 років включно, але лише на підставі окремого рішення сесії міської ради.
Один лікар може отримувати обидва види допомоги. Але вам не призначать матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби, якщо ви є власником житла на території Козятинської громади або проживаєте в службовому приміщенні, що перебуває у комунальній власності Козятинської громади.
Щоб податися на отримання допомоги, необхідно зібрати пакет документів, який складається з:
- письмової заяви лікаря на одержання допомоги;
- ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду;
- реквізитів рахунку в банку для зарахування допомоги;
- витягу з наказу про прийом на роботу (для першої виплати).
Якщо подаєтеся на матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби, сюди треба додати ще витяг про реєстрацію місця проживання та витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо наявності чи відсутності житла. Ці документи можна одержати через ЦНАП або онлайн через застосунок «Дія».
За яких умов можуть скасувати виплати?
Обидві матеріальні допомоги, і на облаштування побуту, і на соціально-побутові потреби можуть скасувати достроково, зокрема, якщо з лікарем раніше терміну розірвали контракт або він припинив трудові відносини з медичним закладом, якщо лікар не добросовісно виконує свої посадові обов’язки, має догани чи систематичні скарги від пацієнтів, не дотримується Кодексів закону про працю і внутрішнього розпорядку підприємства. Сімейним лікарям можуть також припинити виплати матеріальної допомоги, якщо протягом року з моменту укладення контракту з ЦПМСД із ними підписало декларацію менш ніж п’ятсот пацієнтів.
Якщо лікар сам достроково розірвав контракт, він має частково повернути матеріальну допомогу на облаштування побуту. Йдеться про останню виплату, отриману перед тим, як розірвати контракт. Однак якщо контракт розривається за форс-мажорних обставин, які не залежали від лікаря, міська рада своїм рішенням може скасувати зобов’язання повернути цю останню виплату. Але для цього потрібне подання директора медичного закладу.
А що з житлом?
Молоді лікарі віком до 30 років, які не є власниками житла і не користуються житлом для проживання на території Козятинської громади, відповідно до програми мають також право отримати службове житло. Його можуть надати спеціалістам, що влаштувалися на посади, в укомплектуванні яких є першочергова необхідність. При цьому зовсім не важливо, чи лікар зареєстрований в Козятинській громаді, чи ні. Однак молодий спеціаліст обов’язково повинен мати укладений контракт із Козятинською ЦРЛ або Центром первинної медико-санітарної допомоги Козятинської міської ради мінімум на десять років.
Зауважимо, що службове житло можуть надати лише в тому випадку, якщо воно є. Однак Фонд службових житлових приміщень для молодих лікарів поки що не сформований.
— Ми планували цьогоріч придбати два службових житла, однак для того, щоб громада мала змогу купити житлове приміщення, нам потрібні додаткові надходження, — пояснює Віталій Вечера, начальник Відділу охорони здоров’я Управління соціальної політики. — Залишки з бюджетів попередніх років ми не можемо використовувати, оскільки на такі статті видатків це робити заборонено. Ми можемо використовувати лише додаткові кошти від перевиконання бюджету. Чи є ці додаткові кошти, ми будемо бачити лише по завершенню першого півріччя. Вже тоді буде зрозуміло, чи можна буде з цієї суми виділити гроші на придбання службового житла. Адже можуть бути більш нагальні питання, до прикладу, освіта, житлово-комунальне господарство чи допомога військовим.
Перелік документів чималий
Зауважимо, що перед тим, як подавати заявку на отримання службового житла, потрібно буде збирати пакет документів. Він має містити:
- витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо наявності чи відсутності житла (його можна замовити через ЦНАП, або через застосунок «Дія»).
- заяву на ім’я директора медичного закладу;
- копію паспорта чи ID-картки та ідентифікаційного коду;
- копію диплому про вищу освіту;
- копію трудової книжки, у якій є відповідний запис щодо працевлаштування в Козятинську ЦРЛ чи Міському ЦПМСД;
- довідку про склад сім’ї та прописку з місця проживання лікаря і членів його сім’ї;
- копію документа на житлове приміщення за місцем реєстрації щодо підтвердження власника житла;
- копію свідоцтва про шлюб і копію свідоцтва про народження дітей віком до 16 років (за наявності);
- письмову згоду всіх членів сім’ї, які бажають проживати у службовому житлі разом із медичним працівником;
- завірене нотаріально зобов’язання про звільнення службового житла разом із членами сім’ї у разі припинення трудових відносин із Козятинською ЦРЛ чи Міським ЦПМСД.
Службове житло надається на підставі клопотання керівництва комунального підприємства. За наявності вільного службового житла виконком приймає рішення і лікареві видається спеціальний ордер.
Читайте також:
Зміни у виплаті субсидій: що чекає українців у 2025 році
Лікував поранених у Запоріжжі, ще коли був інтерном
«Травматологія — це як складати конструктор». Знайомтесь, лікар Козятинської ЦРЛ Вадим Кулак
«Я з дитинства хотіла бути лікарем»
«Діагностика — це дуже цікаво». Знайомтеся, рентгенолог Козятинської ЦРЛ Віта Коломієць
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.