«Діагностика — це дуже цікаво». Знайомтеся, рентгенолог Козятинської ЦРЛ Віта Коломієць

«Діагностика — це дуже цікаво». Знайомтеся, рентгенолог Козятинської ЦРЛ Віта Коломієць
  • Ми продовжуємо нашу рубрику «Лікар до 30», у рамках якої розповідаємо про молодих спеціалістів Козятинської центральної районної лікарні.
  • Сьогодні познайомимо вас із Вітою Коломієць. Вона приїхала до нашого міста із Черкас і тепер працює рентгенологом у ЦРЛ.
  • Що цікавого лікарка розповіла про себе — читайте у нашій публікації

Віта Коломієць — лікар-рентгенолог Козятинської ЦРЛ. Дівчині 26 років (спілкувалися ми якраз напередодні її Дня народження). Родом вона із Черкас, а на Вінниччину потрапила, коли вирішила стати лікарем. Хоча не мріяла про це з дитинства.

— Колись я любила лікувати іграшок, брала шприц без голки, набирала в нього воду і робила іграшкам уколи, — розповідає Віта Коломієць. — Коли вже прийшов час обирати професію, у мене було кілька варіантів. Я розглядала і програмування, і юридичний напрямок, і медицину. Зупинилася на медицині, хоча у мене в сім’ї тільки бабуся фельдшер, а так медиків здебільшого немає. Мені дуже подобався білий халат. У мене був такий образ в голові, що лікарі — це завжди акуратні люди, вони допомагають іншим. Тому вибір впав саме на медицину.

У рідних Черкасах закладу, де можна було б здобути профільну освіту не було, тому довелося розглядати інші міста. Віта склала зовнішнє незалежне оцінювання і пройшла на бюджет до Вінницького національного медичного університету імені Пирогова. Те, що буде рентгенологом, вирішила перед тим, як пішла на інтернатуру.

Відео дня

— На першому курсі більшість студентів думають, що хірургія — це класна спеціалізація, але коли починається більш клінічний напрямок, коли вже ходять на пари в лікарні, всі починають здебільшого тяжіти до терапії, — каже Коломієць. — Коли прийшов час обирати собі напрямок і шукати місце для інтернатури, я думала про терапевтичні спеціальності. Я точно визначила, що хірургія це не моє, там потрібно мати характер і не боятися нічого. Так мене долею і повело в рентгенологію.

Бачиш людину зсередини

Рентгенолог — професія зі шкідливим впливом, адже під час роботи лікар отримує певну дозу опромінення, яке точно не є корисним для здоров’я. Що казати, якщо вагітним жінкам та молодим мамам, які годують груддю, рентген взагалі протипоказаний, аби не нашкодити малюку. Втім Віта каже, що ця спеціальність має цілу низку своїх переваг.

— Рентгенологія більш спокійна, немає такого, що треба «складати» людину чи оперувати, — пояснює Віта Коломієць. — Зрозуміло, що спілкування з людьми це завжди нелегко, але діагностика — це дуже цікаво, тому що якщо у тебе більш кінічна терапевтична спеціальність, ти поспілкувався з пацієнтом і просто призначив дослідження, а тут ти, можна сказати, можеш людину побачити зсередини. Багато цікавого можна дізнатися. Тут дуже широкий спектр. Тому що ти маєш знати і клініку, і діагностику, і дивитися ту картинку, яка тобі показується після знімка чи після сканування.

Інтернатуру із рентгенології Віта проходила на базі обласної лікарні. Після завершення приїхала працювати до Козятина і влаштувалася у клініко-діагностичне відділення Центральної районної лікарні. 

— Перед тим, як йти на інтернатуру, потрібно знайти місце, куди тебе візьмуть на роботу після, — розповідає Віта. — Спочатку я шукала у Вінниці, але в державних лікарнях це дуже важко. Вінниця — це місто, де є медичний університет. Лікарів випускається дуже багато, тому в самій Вінниці знайти роботу дуже складно. Я почала шукати десь поблизу, в районі. У Козятинській ЦРЛ якраз було місце.

«У нас фантастичні лікарі»

На роботі рентгенологу доводиться працювати із різними пацієнтами. Це і дорослі, і діти. І так само доводиться робити різні типи досліджень: це і знімки кісток, якщо пацієнт має травму, і огляд органів грудної клітини, якщо у пацієнта, наприклад, є підозра на пневмонію і потрібно подивитися, в якому стані легені. Словом, дуже широкий спектр роботи. А нещодавно Віта пройшла курси і отримала ще одну спеціалізацію — тепер вона не лише рентгенолог, а й лікар, який проводить КТ-діагностику.

— У нас у відділенні є апарат КТ, на якому проводиться сканування тіла, — розповідає лікарка. — Там як на 3D-картинці ви можете повністю подивитися тіло зсередини. Лікар може побачити значно більше деталей, тому що на рентгені не все може бути видно.

Працює у Козятинській ЦРЛ наша співрозмовниця навіть менше року — Віта долучилася до колективу у лютому 2023-го.

— Мені дуже приємно працювати з нашими колегами-лікарями, тому що це фантастичні люди. Мене дуже тепло прийняли. Ти приходиш на роботу з радістю, тебе тепло приймають, якщо треба, можуть допомогти, підказати. Це дуже цінно. Тут дуже цікаво працювати. Дуже багато цікавих випадків у нас буває, дуже цікаві люди нам трапляються. Тому кожен день має свої цікавинки, — підсумовує лікарка.

 

Читайте також:

Допомагає дітям з’являтися на світ. Знайомтеся — акушер-гінеколог Олена Гнатюк

Щойно прийшла на роботу — почалася пандемія коронавірусу

Лікував поранених у Запоріжжі, ще коли був інтерном

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up