Українці їздять на панщину до Польщі.

Українці їздять на панщину до Польщі.
Politeka

Зараз там трудиться мільйон заробітчан з нашої країни

Politeka

Деякі польські роботодавці експлуатують найманих працівників з-за кордону, найчастіше з України, практично на межі порушення закону. Про це йде мова в статті польської газети Dziennik Gazeta Prawna під заголовком «Трудові табори для українців».

Це тривожна закономірність у Польщі, яка пов'язана з іноземними працівниками, більшість з яких — це українці.

Працевлаштування іноземців у Польщі все більше нагадує «принципи, скопійовані безпосередньо з панських маєтків». Роботодавці складають не трудові, а цивільно-правові договори, за  якими всі робочі витрати переносяться безпосередньо на працівників. Це одяг, інструмент і т. п.

Відео дня

При цьому зарплата таких працівників найчастіше нижче закріпленої на рівні закону «мінімалки» у Польщі. І роботодавець може дозволити собі штрафувати працівників без пояснення причин. Такі штрафи можуть у десятки разів перевищувати зарплату.

Працівник не може залишити роботу раніше, ніж через три місяці, з моменту, коли він попередить про це свого роботодавця. Якщо ж зробить це раніше, то за кожен невідпрацьований день повинен заплатити тисячу злотих штрафу (близько 6,7 тис. грн). А фірма, яка його працевлаштовує, може звільнити такого працівника в будь-який момент, без пояснення причин звільнення.

Чимало інших прикладів нерівноправних відносин між роботодавцями та українськими робітниками можна назвати тільки одним словом — експлуатація.

Протидіяти такій поведінці досить важко, адже дії роботодавців залишаються законними.

Коментарі (1)
×
0%
  • Анонім 16 лютого 2017 р.
    "Спасіба" оркуші і мафіку та їхнім вкпховодам, за те що  ми змушені їхати на чужину , шукати щастя, бо мельніки, шубовічи і компанія позахапували всі землі, людям немає на чому робити і заробляти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:07 Другі роковини від загибелі Героя Валентина Мхеідзе. Йому назавжди залишиться 42 роки 17:01 Обговорили сполучення з міським кладовищем і не тільки 16:19 З піснею в темну, суперконцертом, диво кашею — так в Сигналі відзначили День села 15:39 У Пиковці працював лісопатолог Від читача 09:25 Генетичний аналіз: персоналізоване лікування майбутнього вже сьогодні 14:29 Сучасні шафи для дитячого відділення передали місцеві підприємці 13:09 Спортзал «Молодіжний» на посьолку — показали, що там зараз 12:07 «Дуже хороша сторожова собачка». Для песика шукають господарів, привезуть самі 11:13 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:52 Три роки за гратами присудили чоловіку, який «чекає приходу окупантів» 10:38 Захисник України Василь Бицюк втратив здоров’я на війні. 09:04 На «Дзигу» вже зібрали кошти, тепер схрестили пальці, щоб зібрати на ще один детектор
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up