Як зареєструвати своє місце проживання у дачному (садовому) будинку?

Як зареєструвати своє місце проживання у дачному (садовому) будинку?

Останнім часом досить поширеною стала ситуація, коли громадяни на постійній основі проживають безпосередньо у власних дачних (садових) будинках, які як правило знаходяться на території садівничих товариств.

Не винятком став зокрема і Дніпровський район, на території якого розташована більшість з таких садівничих товариств. Громадяни власними зусиллями проводять реконструкцію таких будинків та здійснюють підведення інженерних комунікацій, що дає можливість проживати в них не тільки в літній період, а й цілий рік. Доволі часто власники таких будинків мають бажання зареєструвати в них своє місце проживання. Як свідчить практика Слобожанського бюро правової допомоги, з даним питанням  громадяни звертаються з метою реалізації основних прав і свобод, до яких зокрема відносяться участь у виборах, одержання пенсій, інших соціальних послуг, а у більшості випадків – для отримання субсидії.

Для отримання можливості реєстрації місця проживання у будинку, його статус необхідно спочатку змінити з дачного (садового) на жилий. Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.

Для застосування механізму переведення дачних і садових будинків у жилі будинки, необхідною передумовою є їх відповідність будівельним нормам. При цьому, земельні ділянки, на яких вони розташовані, повинні мати цільове призначення «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд». Земельні ділянки садівничих товариств віднесені до категорії земель сільськогосподарського призначення і мають цільове призначення «для індивідуального садівництва», що передбачає право будівництва на ній саме дачного (садового) будинку, а тому переведення його у жилий фонд можливе після зміни цільового призначення землі на цільове призначення «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд». Разом із заявою про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок, громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу місцевої ради звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам і на підставі цього приймається рішення про переведення будинку у жилий.

Відео дня

Таким чином, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, створює належні умови для реалізації громадянами права на вільний вибір місця проживання.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
12:44 Минуло два роки, як загинув воїн Роман Берегович photo_camera 12:29 Рік без Олександра Кондратюка та Дмитра Іванова: згадуємо Героїв, які віддали життя за Україну photo_camera 12:17 Козятинський ЦНАП відзначив День адміністратора photo_camera 12:08 Ми пам'ятаємо! Два роки тому на Херсонщині поліг воїн Микола Лисий photo_camera Від читача 16:04 Кожен ліцеїст системи МВС має стати елітою для нашої держави 11:54 Минув рік, як ми втратили нашого Захисника Сергія Демянюка photo_camera 11:02 Українські захисники мужньо відбивають наступи російських військ на сході та півдні країни 09:55 Сьогодні, Різдво Богородиці: історія свята, традиції та обряди 09:30 Цей день, 8 вересня: історія, заборони та прикмети 06:57 Люди аллергики починають потерпати від пилку амброзії, яка вже літає в повітрі. 17:04 Незламний дух: історія відновлення захисника з Вінниччини photo_camera 15:01 Вагітність та пологи: де і як отримати безкоштовну медичну допомогу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up