Гроші на вітер: ці препарати вас ніколи не вилікують

Гроші на вітер: ці препарати вас ніколи не вилікують

Якщо хочете економити, запам'ятайте, що не варто купувати

Ні для кого не є секретом, що багато лікарських засобів малоефективні, але більшість фармкомпаній саме на цьому заробляють гроші, змушуючи людей все більше і більше купувати ліки , сподіваючись отримати довгоочікуване полегшення. Частіше нас приваблює реклама, а інколи й ефект плацебо, коли пацієнт вірить, що саме ці ліки допоможуть.

У цьому немає нічого страшного, але якщо ви не хочете витрачати гроші (іноді чималі) на аналоги підфарбованою водички, читайте список препаратів та економте.

Арбідол

Відео дня

Діюча речовина: арбідол.

Аналогічні препарати: "Арпетолід", "Арпефлю", "ОРВІтол НП", "Арпетол", "Імустат".

Радянський винахід 1974 року народження, не визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Клінічні випробування препарату при захворюваннях людини проводилися тільки в СНД і Китаї.

Це нібито противірусний препарат з імуномодулюючим ефектом для лікування безлічі різних захворювань, включаючи грип, проте його ефективність до сих пір не доведена.

Есенціале

 

Діюча речовина: поліенілфосфатіділхолін.

Інші назви: "Ессенціале форте", "Ессенціале Н", "Ессенціале форте Н".

Цей популярний препарат для захисту печінки, як і всі інші так звані "гепатопротектори", ніяк не захищає печінку. Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при прийомі "Ессенціале", зате виявили дещо інше: при гострих і хронічних вірусних гепатитах він може сприяти посиленню застою жовчі і активності запалення.

Пробіотики

 

Діюча речовина: живі мікроорганізми.

Популярні препарати: "Хілак форте", "Ацилакт", "Біфіліз", "Лактобактерин", "Біфіформ", "Споробактерін", "Ентерол".

По-перше, ефективність цих препаратів не доведена, крім того, частіше замість живих бактерій там містяться не живі. Практично усі бактерії гинуть у процесі упакування препаратів.

Мезим форте

Діюча речовина: панкреатин.

Інші назви: "Біофесталь", "Нормоензім", "Фестал", "Ензістал", "біота", "Вестал", "Гастенорм", "Креон", "Мікразім", "пане", "Панзинорм", "панкреас" , "пан цитрат", "Пензітал", "Уні-Фестал", "Ензибене", "Ерміталь".

Те, що заявляють в інструкції , ці препарати не лікують. Насправді їх можна приймати хіба що при  розладі шлунку.

Корвалол

Діюча речовина: фенобарбітал.

Інші назви: "Валокордин", "Валосердін".

Фенобарбітал є небезпечним барбітуратів з яскраво вираженим наркотичним дією.

При регулярному вживанні у великих дозах викликає серйозні неврологічні і когнітивні порушення (розлади короткочасної пам'яті, порушення мови, хиткість ходи), пригнічує сексуальну функцію.

Пірацетам

Діюча речовина: пірацетам.

Інші назви: "Луцетам", "Мемотропіл", "Ноотропил", "Піратропіл".

Як і всі інші ноотропні препарати, відомий в основному в СНД. Ефективність пирацетама не доведена, зате є дані про небажані побічні ефекти. У більшості розвинених країн не зареєстрований.

Циннаризин

Діюча речовина: діфенілпіперазін.

Інші назви: "Стугезін","Стугерон", "Стунарон".

Циннаризин в даний час проводиться в основному в Бангладеш, тоді як на Заході його заборонили до використання ще 30 років тому. Чому? Список побічних ефектів зайняв би надто багато місця, тому згадаємо лише, що вживання циннаризина може привести до гострої форми паркінсонізму.

Валідол

Діюча речовина: ментиловому ефір ізовалеріанової кислоти.

Інші назви: "Валофін", "Ментовал".

Застарілий препарат з недоведеною ефективністю. Ні в якому разі не покладайтеся на нього при проблемах із серцем! Він нічого не дає, а при інфаркті можна гаяти жодної хвилини!

Ново-пассит

Діюча речовина: гайфенезін.

Цей нібито антиксіолітичний препарат містить безліч різних трав'яних екстрактів, але його єдине діюча речовина є відхаркувальний засіб.

Воно часто входить до складу препаратів від кашлю, але ніяк не може надавати заспокійливого ефекту, що приписується "Ново-Пасситом".

Геделікс

Діюча речовина: екстракт листя плюща.

Інші назви: "Гедерін", "Гелісал", "Проспан".

Національний інститут охорони здоров'я США провів масштабне дослідження і прийшов до наступного висновку: незважаючи на популярність, екстракт листя плюща неефективний в лікуванні кашлю. Випийте чаю з лимоном, ефект приблизно такий же.

Гліцин

Гліцин - це взагалі не ліки, а найпростіша амінокислота. По суті, це чергова біоактивна добавка, що не приносить організму ні шкоди, ні користі. Клінічна ефективність гліцину не те що не доведена, але навіть і не досліджена.

Синупрет

Діюча речовина: екстракт лікарських рослин.

Інші назви: "Тонзипрет", "Бронхипрет".

Про ефективніст заявляє лише виробник. Але препарат з такою ж дією можна приготувати і вдома. Тому про економію тут і мови йти не може.

Троксевазин

Діюча речовина: флавоноїди рутину.

Інші назви: "Троксерутин".

Ефективність підтверджена тільки двома російськими дослідженнями, які жорстко критикувалися західними вченими. Він практично не має жодної лікувальної дії.

Гомеопатія

 

Будь-яка гомеопатія вважається псевдоліками. Вони не мають жодної дії та не містять діючих речовин. Це скоріше плацебо, а не лікування.

Міністерство охорони здоров'я збирається заборонити практику нетрадиційної медицини. Народних цілителів позбавлять дозволу лікувати людей.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Елена Худаско Даховник

    напишите действительноэфективные
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up