Напевно, в світі не знайдеться людини, яка не відчула б те, що ми називаємо «голова розколюється». В одних випадках цю проблему можна вирішити самостійно, в інших варто негайно відправитися до лікаря.
Щоб прийняти правильне рішення, 20minut.ua разом з клінікою «Альтамедика» зібрали для вас докладну інструкцію про те, як визначити який тип головного болю турбує, знайти причину і полегшити стан.
На картинках зібрані симптоми болю на які зазвичай скаржаться пацієнти. Знайдіть те, що турбує саме вас, клацніть на обрану картинку і отримайте пораду. Пам’ятайте, що онлайн тестування не може замінити консультацію лікаря, тому у випадку якщо вас часто турбує головний біль зверніться за допомогою.
1. В очах, плечах та шиї відчувається сильне напруження та спазм. Тиск у скронях та лобі. Людина страждає від тупого, ниючого болю
2. Пульсуючий, розпираючий біль в потиличній частині голови, який наростає при активних рухах. Можлива нудота, розлад зору та слабкість.
Відео дня
3. Сильний пульсуючий біль у скронях, світлочутливість, роздратованість, втома та втрата апетиту. Відчувається проблема з концентрацією.
4. Сильний пульсуючий біль з однієї сторони голови.
5. Постійний тупий біль в потиличній частині голови. Іноді біль відчувається в області очей та скронь. Важко повертати голову через больові відчуття
6. Головний біль виникає несподівано, супроводжується нудотою, двоїнням в очах, шкіра обличчя набуває багряно-червоного відтінку.
Головний біль- одна з найпоширеніших скарг всіх пацієнтів світу. За статистикою, близько половини населення планети страждає від регулярної мігрені. Мало того, що вона доставляє масу неприємних відчуттів, так ще й часто через неї весь день може піти нанівець.
Як зрозуміти, що причина достатньо серйозна й слід йти до лікаря?
Якщо голова болить значно сильніше, ніж зазвичай - це сигнал. Якщо головний біль супроводжується:
повною або частковою втратою зору;
слабкістю;
нудотою та блювотою;
онімінням кінцівок;
амнезією;
втратою орієнтації в просторі та іншими нетиповими симптомами, слід негайно звертатися до лікаря.
Що не можна робити при головному болю:
пити алкогольні напої;
курити;
прикладати до голови грілку з льодом;
приймати другу таблетку знеболювального або анальгетика.