Поїв сушених карасів і потрапив до лікарні: у Козятині є випадок ботулізму

Поїв сушених карасів і потрапив до лікарні: у Козятині є випадок ботулізму
  • Днями до інфекційного відділення з характерними симптомами ботулізму госпіталізували 32-річного чоловіка
  • Як повідомила завідуюча інфекційним відділенням Козятинської ЦРЛ Тетяна Василівна Хоміцька, він поїв сушених карасів, якими його пригостив родич.

— У чоловіка буквально через три дні після вживання тараньки різко впав зір —перестав бачити на близькій відстані. З такими скаргами козятинець прийшов на прийом до офтальмолога поліклініки, який і запідозрив у пацієнта ботулізм та відправив на консультацію до інфекціоніста. Вирішальним став інший симптом —  незвично сильна і постійна спрага — розповідає лікар-інфекціоніст на сторінці Козятинської ЦРЛ

Як йдеться у повідомленні, пацієнта одразу госпіталізували до інфекційного відділення Козятинської ЦРЛ. Хворому, відповідно до протоколу лікування, ввели протиботулістичну сироватку.

Наразі стан пацієнта стабілізувався, проте залишається середньо-тяжким. Хворий отримує симптоматичне лікування.

Відео дня

Як зауважує Тетяна Хоміцька, в стаціонарі з ботулізмом при адекватному своєчасному лікуванні хворі проводять у середньому два тижні, серйозних ускладнень зазвичай не виникає.

Про ботулізм

Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.

Причини ботулізму

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Значно рідше ботулізмом можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко.

Наразі невідомі випадки ботулізму, пов’язані із уживанням свіжих промитих та правильно проварених чи обсмажених продуктів.

 

Довідково

Записатись на прийом до інфекціоніста у поліклініку Козятинської ЦРЛ можна щодня (з понеділка по п’ятницю) з 8.00 до 16.00 за телефонами медичної реєстратури:

(04342) 2-02-15,
(063) 407-20-99,
(068) 370-09-65.

 

Додамо, у Козятині перевіряли воду на наявність вірусного гепатиту А.

  • У воді, яка подається для споживання козятинчанам структурою Укрзалізниці, БМЕУ, вірусу та антигену гепатиту A не виявили
  • Збудник інфекційної хвороби відсутній у всіх пробах: від джерела водопостачання до мережі міста

Нагадаємо, у Козятині виявили гепатит А. На вірусну недугу захворіло двоє залізничників

Читайте також:

 

«Мамуся поїхала на лікування в Німеччину. Допоможіть закрити збір»

«Результати біопсії: ракових клітин не виявили». Попереду у Емілії Войтюк операція на ніжці

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up