На Вінниччині спостерігається спалах кашлюка. Як вберегти дітей?

На Вінниччині спостерігається спалах кашлюка. Як вберегти дітей?
  • На Вінниччині спостерігається спалах інфекційного захворювання кашлюк.
  • У першому кварталі 2024 року в області зафіксували 35 випадків, тоді як за весь минулий рік — п'ять.
  • Чим небезпечний кашлюк та як можна вберегти дітей
Кашлюк — це захворювання дихальних шляхів, яке передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Воно проявляється в сильних нападах кашлю, які можуть тривати місяцями.

— Кашлюк надзвичайно небезпечний для немовлят до одного року. У них кашлюк може протікати з зупинками дихання (апное), що може спричинити смерть, — розповідають у «Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб».

Які симптоми кашлюка?

  • Спазматичний кашель(може тривати до трьох місяців).
  • Помірний жар.
  • Нежить.

Крім того, кашлюк викликає небезпечні ускладнення:

  • конвульсії,
  • пневмонія (запалення легень),
  • енцефалопатія (ураження головного мозку),
  • апное (припинення дихальних рухів).

Ситуація на Вінниччині

У дитячій обласній інфекційній лікарні наразі на лікуванні з кашлюком 10 пацієнтів. Загалом у першому кварталі 2024 року в області зафіксували 35 випадків.

Відео дня

«Ми маємо зниження вакцинації, відмови. Як наслідок — спалахи. На жаль, в минулому році у нас в цілому шістдесят п'ять відсотків дітей отримали щеплення. Вакцини вдосталь: є комбіновані, трикомпонентна, п'ятикомпонентна. Вакцинування починається у двомісячному віці», — говорить заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Тетяна Бондаренко, передає Суспільне.

Як захиститись від кашлюка?

Єдиний надійний захист — вакцинація. В Україні від кашлюка вакцинують чотирма дозами у 2, 4, 6 та 18 місяців. Щеплюють вакциною АКДП, що захищає одразу проти кашлюка, дифтерії та правця

За даними «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб», протягом чотирьох  місяців поточного року на території області закінчений вакцинальний комплекс проти кашлюка отримали 2 833 дитини першого року життя, а це 26,5%.

Першу ревакцинацію проти кашлюка у віці 1,5 року отримали 23,9% дітей, а це 2 642 із 11 066 дітей. За рекомендацією ВООЗ охоплення профілактичними щепленнями за звітній рік має складати 95-100%. Отже за один квартал року охоплення має складати 23-25%.

— Недоохоплення профілактичними щепленнями призводить до зростання захворюваності та реєстрації спалахів інфекційних захворювань, які керуються засобами специфічної профілактики, особливо в період війни коли є значне переміщення населення, — зазначають у відомстві. — Якщо ви або дитина пропустили щеплення за графіком, зверніться до лікаря і якнайшвидше надолужте його. Вакцинація рятує життя і здоров’я.

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

 

 

Читайте також:

Розчистив Алею ялинок у Пиковці

«Дядьку, йдіть звідси, поки по шиї не отримали»

Гарний настрій, граблі і покривало: як блажіївчани чепурили своє село

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up