На Козятинщині зростає захворюваність на кашлюк. Вже захворіло сім дітей

На Козятинщині зростає захворюваність на кашлюк. Вже захворіло сім дітей
  • За інформацією «Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та «Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ» в Україні останнім часом реєструється зростання рівня захворюваності на кашлюк. 
  • Якщо брати Вінниччину, то тут найбільше хворих наразі у нашому Хмільницькому районі.

За період 2018 - 2024 (2 міс.) роки в Україні зареєстрували 6 913 випадків захворювання на кашлюк. Починаючи з 2023 року відмічається тенденція до зростання захворюваності, підйом захворюваності продовжується й у 2024 році. 

— З початком пандемії Covid-19 ми «забули», що існують інші захворювання, а з початком повномасштабного вторгнення відбулась велика міграція населення, багато дітей та дорослих втратили доступ до якісної медичної допомоги (в т.ч. профілактичної), залишились без медичних документів. Все це має великий вплив на рівні захворюваності сьогодні, в першу чергу інфекційної, — застерігають фахівці Козятинського відділу Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України і додають — на Вінниччині за 3 місяці 2024 року зареєстрували 47 випадків захворювання кашлюком, з них 46 — діти. Випадки захворювання фіксують на території таких районів: 

  • Хмільницького - 24 випадки, 
  • Вінницького - 14, 
  • Жмеринського - 6, 
  • Гайсинського - 2,
  • Могилів- Подільського - 1 випадок.
  • На території Тульчинського району випадки не реєструвались. 

За інформацією Козятинського відділу Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на території громад колишнього Козятинського району у 2023 році зареєстрували 1 випадок, а за перший квартал 2024 року —  вже є 7. Всі захворілі — діти, переважно віком від 1 до 9 років. 

Відео дня

По наших громадах випадки розподілились наступним чином: 

  • Глуховецька та Самгородоцька громади по 1, 
  • Махнівська – 5.

Про хворобу

Кашлюк — це повітряно-крапельна, вкрай заразна, бактеріальна інфекційна хвороба, яка перебігає під виглядом затяжного бронхіту, з тяжкими нападами кашлю, може призвести до смерті. Характерними є сезонні підйоми захворюваності на кашлюк переважно у зимові (січень-лютий) та літні (червень-липень) місяці. Відноситься до керованих інфекцій, основним засобом профілактики якої є вакцинація.

У 2020-2021 роках зниження показників охоплення щепленнями пов’язано з пандемією COVID-19, яка створила кризу в системі охорони здоров’я, постраждали і програми з вакцинації. У 2022 році відзначалось суттєве зниження усіх показників охоплення щепленнями у зв’язку із воєнним станом в Україні. 

Середньообласні рівні охоплення щепленнями проти кашлюку серед дітей до року були 79,5% та 83,7% серед 18-місячних дітей. Показники охоплення щепленнями проти кашлюку, відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя в країні. Впродовж останніх 10-ти років не було досягнуто показника 95% — необхідного порогу для створення колективного імунітету щоб забезпечити захист населення від спалахів. Тому, в черговий раз звертаюсь до батьків неповнолітніх дітей з рекомендацією, обов’язково проводити щеплення з дотриманням вимог календаря та при найменших ознаках гострого респіраторного захворювання не займатися самолікуванням, а звертатися за медичною допомогою до свого сімейного лікаря.

Читайте також:

На Козятинщині втричі зросла захворюваність на кишкові інфекції

Що робити, якщо вкусив кліщ і як уберегтися — радить МОЗ

Перелік щеплень для дорослих та дітей, які необхідно зробити

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up