“Закон Савченко” скасували

“Закон Савченко” скасували

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення».

Сталося це 18 травня. Верховна Рада України скасувала «Закон Савченко», за яким один день, проведений у слідчому ізоляторі, зараховувався як два дні ув'язнення. За внесення змін проголосували 227 народних обранців. Після вступу в дію «Закону Савченко» і до моменту його фактичного скасування у Вінницькій області перерахували термін 2603 ув'язненим. 316 вийшли на волю достроково.

Працівники правоохоронних органів зазначають, що чимало тих, хто звільнився достроково завдяки «Закону Савченко», сьогодні вже знову повернувся за ґрати.

У новій редакції викладено частину п'яту статті 72 «Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення» Кримінального кодексу України.

Відео дня

Тепер попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими в частині першій цієї статті.

При призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Вказаний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Алла КУБАЙЧУК, прокурор Калинівської місцевої прокуратури

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up