Відстояли медпункт у Верболозах

Відстояли медпункт у Верболозах

Люди організувалися на акцію протесту, адже медпрацівниця перестала отримувати зарплату і ФАП закрився

 

Мешканці села Верболози вийшла на протест. Причиною акції стало закриття  медпункту.

У будинку культури, де відбувалися слухання минулого четверга, зібралися до сотні селян.

Відео дня

Чиновники нічого не обіцяли людям

Прибули представник центру медичної допомоги Ольга Радецька, чиновник з райради пан Задорожній, сільський голова Володимир Гупяк та директор агропідприємства Володимир Шубович.

Ольга Михайлівна сказала те, що є. Тільки, як представник центру первинної медицини, вона не назвала речі своїми іменами. Але всім присутнім дала зрозуміти, що грошей на медпункт у Верболозах нема і вона в цьому не винна. Тому що не реформували такого, що в здоровий глузд не вкладається. Національна служба здоров’я, яку створили на конкурсній основі, за фактом створена для закупок послуг, а не для фінансування медицини. Та й сама охорона здоров’я вже давно перестала нею бути. Зараз в МОЗу інша назва: “Купуй і лікуйся”. Другим до людей вийшов представник влади. Він сказав, що кошти на функціонування медустанови у Верболозах є до кінця року. 50 відсотків - районний бюджет, 50 - сільський. На запитання громади, а що буде після нового року, він сказав: “Якщо будуть в бюджеті кошти, то змін на селі з медициною не відбудеться”. Така відповідь чиновника не влаштувала громаду. У залі кипіли пристрасті.

Голову змусили задуматися

Після виступів шанованих в селі людей Марії Головатюк та Миколи Максимовича владі села довелось задуматись. Знизити градус напруги взявся голова:

У сільській касі є 100 тисяч, — повідомив він. — Це кошти з залишку минулого року. На зарплату медичним працівникам сіл Велике, Вернигородок, Верболози грошей до кінця року 90 тисяч вистачить. Та будемо надіятись, що і надалі кошти на медично-фельдшерський пункт знайдемо. Не знайдемо, тоді закриємо всі інші програми.

Фермер — за медицину на селі

Обнадійливо виступив і фермер. За його словами, у села є великий потенціал. Це земля.

— Потрібно всім арендаторам землі зібратися разом і прийняти спільне рішення, — висловив він свою думку. — Медицина на селі вкрай потрібна.

Він розказав один епізод із зустрічі з чиновником часів домінування Партії регіонів.

— Регіонал запитав: “Володимир Іванович, як вам вдалося зберегти своє господарство при всіх змінах в сільській галузі?”, — повідав пан Джига. —  А ми, аграрії не виконували дурних законів, які ви там наприймали.

Дійсно, що нареформували в МОЗі, і самі не знають. Поки що ця медична реформа направлена не на турботу про здоров’я українців,а на скорочення витрат.

Виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Олександр Ябчанка зауважив: “Національна служба здоров’я, це та сама служба, яка буде закуповувати послуги. Потрібно автоматизувати заклад, а це теж рішення місцевої влади”.

Ще коли ту реформу приймали в парламенті, на трибуну Верховної Ради вийшов Віктор Пинзеник. Він застеріг слуг народу від ризиків в такій медичній реформі. Не дослухались. Проголосували. Тепер стало зрозуміло, що народні обранці помилились і не тільки з медициною на селі.  

Ціна перемоги в співпраці з пресою

У результаті всіх дебатів, медпункт в селі активна громада відстояла. Чому на протест вийшли люди? Вони відреагували на невизначеність влади. У селі вже закрився медпункт. Медпрацівнику Аллі Головатюк не платили заробітну плату. А це означає, що влада села в цьому питанні втратила контроль над ситуацією. Побачили чиновники акцію протесту сотні, з яких більше половини людей похилого віку і відреагувала. Прейши б на схід села одиниці представників громади, могли б сказати: “Не ми ту реформу приймали!” Але ситуацію влада виправила, за що отримала аплодисменти від громади. Люди довели, що коли виходять на протест, запросивши незалежну пресу, то дійсно — велика сила.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:01 Міністр МВС України призначив «Фіна» з Козятина своїм радником 19:01 Зима — найкращий час лікувати алергію 18:33 Живий коридор Слави для Героя: додому повертається Олексій Васільєв 16:05 Мороз, сніг та ожеледиця. На Вінниччину йде похолодання play_circle_filled Від читача 17:40 Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту 15:28 Козятинчани без води. Стався прорив на магістральному трубопроводі 14:50 Жалоба. Загинув Герой з Козятинської громади Павло Вечера 13:37 Оформити паспорт стало дорожче 13:30 «Золотом платили, коли робили фундамент». Історія Уманського будинку photo_camera 12:02 Як у давнину на Козятинщині сорочки вишивали photo_camera 10:20 «Я не буду правити, тільки церкву не чіпайте». Про отця з Іванковець, який врятував святиню 09:40 Які аналізи та дослідження треба робити щороку? Склали для вас чек-лист 08:22 Не сваріться, а спостерігайте за синичками. Історія, традиції та заборони 2 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up