Вагонному депо Козятина — 91: історія заснування

Вагонному депо Козятина — 91: історія заснування
  • Сьогодні,1 серпня 2024 року експлуатаційне вагонне депо Козятин відмічає 91- річчя з дня свого заснування. Першим керівником вагонної дільниці (вагонного депо) призначений Гербеєв.
  • Козятинчанин, залізничник-ветеран, завідувач музейною кімнатою Віталій Біда, написав історію його заснування

Як пише Віталій Біда, складність організації підприємства полягала ще в тому, що 1933 рік був роком голодомору в Україні. Так бригаді на добу видавалося 300 грам хліба на три чоловіка. Також працівники заготовляли картоплю, овочі для столової депо .

В 1936 році — організовані Пункт технічного огляду вагонів.

— Мирний розвиток залізниці перервала друга світова війна (1941-1945р.р ) Після звільнення нашого міста, поповнення працівників було за рахунок молоді 15-17р.все доросле населення було на війні. Вагонники продовжували працювати під бомбами доставляючи воєнні вантажі на фронт, — розповідає Віталій Біда.

Відео дня

В 1963 року начальником депо Козятин призначили Героя війни, льотчика Скляров І Г., який повернувся з війни і працював майстром.

В подальші роки велику роботу по відбудові депо, покращення роботи у важких умовах на ПТО і ремонтних цехах проводили всі працівники, серед них Тучак М.О,Франчук П.М,Вітвіцький Ю.Л, Артюшенко М.О. кращий раціоналізатор Москаленко Д.І.

В 1987 році чисельність працівників депо складала 1159 осіб. В лютому цього ж року начальником став Шемотюк Л.М., який замінив Мончинського Е.С.

В лютому 1990 року керівником депо призначили Білан В.В., який приклав немало зусиль забезпечити стабільну роботу колективу в умовах проголошення незалежності України. Після стабілізації на залізниці, депо почало успішно розвиватися, стало будівництво житла і за 1992-1993 роки 37 сімей отримали квартири.

В 2013 році у зв'язку з реорганізацією на залізниці було організовано експлуатаційне вагонне депо Козятин і в червні 2017 його керівником став Кирилюк О.І., який пройшов трудовий шлях від слюсаря до керівника підприємства.

— Під його керівництвом сьогодні експлуатаційне вагонне депо Козятин — це потужне підприємство з необхідним технічним обладнанням, кваліфікованими спеціалістами у важких умовах воєнного стану безперебійно забезпечує доставку вантажів з дотриманням вимог безпеки руху поїздів, — додає Віталій

Читайте:

Як через Козятин у 1869 році подорожував французький інженер

Хто заснував Козятин

«Мийка вагонів могла стати міною»

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
×
0%
  • Oleksandr Shkilniuk 3 серпня 2024 р.
    Вагонному депо Козятин віддали частину свого життя мої родичі - мій покійний дідусь Шкільнюк Олександр Петрович та Шемотюк Леонід Маркович, який так рано пішов від нас.
    Oleksandr Shkilniuk reply Oleksandr Shkilniuk 4 серпня 2024 р.
    Vitali Bida Пане Віталію! Щиро дякую за такі приємні слова-згадки про таких дорогих нам людей! ❤️❤️❤️
    Vitali Bida reply Oleksandr Shkilniuk 3 серпня 2024 р.
    Oleksandr Shkilniuk пам'ятаю Олександра Петровича, мого колегу з яким часто зустрічався коли він був на пенсії і також провідував його дома в с. Козятин і. Він як кадровик - ветеран мені давав поради по роботі з людьми коли я звертався. Його працівники депо всі поважали бо він по характеру був твердий, але справедливий. Ваш дідусь і Леонід Маркович були хорошими людьми і парними керівниками. З Шемотюком  я працював  один рік і    разом з його дружиною везли швидкою в лікарню.
    Таких керівників деповчани пам'ятають . Хай в Богом спочивають.
  • Сергей Иванов 2 серпня 2024 р.
    Та це ж ще совєти будували...напишіть краще що за 30 років в Козятині   було побудовано...все ж таки 30 років...які школи, дитячі садки, заводи, фабрики, будинки...треба ж своїм пишатись , а не комуністичним минулим декомунізованим, чи не так?
keyboard_arrow_up