У Вінницькій області з грудня заборонять ловити раків

У Вінницькій області з грудня заборонять ловити раків

 

  • З 1 грудня 2023 року розпочинається заборона на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області.
  • Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2024 року включно.

Про це повідомив Вінницький рибоохоронний патруль.

З метою збереження та охорони популяції раків в період їх спарювання та виношування ікри Вінницьким рибоохоронний патруль видав наказ «Про встановлення заборони на лов річкових раків».

«За порушення правил рибальства передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 – 680 грн із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконне добування водних біоресурсів у разі завдання істотної шкоди. Санкція статті передбачає штраф від 17 000 – 85 000 грн, або обмеження, або позбавлення волі строком до трьох років із відшкодуванням завданих збитків. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн.»

Довідково

Раки живуть від 20 до 50 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C.
Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців.

Вінницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавств. Повідомити про порушення можна за телефоном «гарячої лінії»: (068) 018-37-52», – йдеться у повідомленні.

Відео дня

 

Читайте також:

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up