У козятинський музей принесли камені з відбитками молюсків, які існували ще у Юрський період

У козятинський музей принесли камені з відбитками молюсків, які існували ще у Юрський період
  • У фонді козятинського музею поповнення — камені з відбитками головоногих прадавніх молюсків, які існували ще у Юрський період геологічної історії Землі.
  • Також отримали фрагменти кримської амфори з місця розташування фортечної оборонної вежі Чобан –Куле й фрагмент керамічної філіжанки Вермахту Kriegsmarine 1939 р., посуд військово- морського флоту Третього Рейху з нацистською свастикою, знайдений у піску на Куршській косі в Балтійському морі у Литві.
  • Все це приніс наш земляк Микола Волинець

Днями до «Музею історії міста Козятин» Козятинської міської ради завітав гість, уродженець Козятина, мешканець міста Харкова, волонтер, Микола Волинець. Повернувся в рідне місто у зв’язку з російською агресію. Він не вперше з дружиною Ларисою в музеї, але саме цього разу завітав з гостинцями. Розгонув згорток і здивував.

— На папірці лежали два фрагменти жовтого кольору каменів з відбитками двох головоногих прадавніх молюсків відомих під назвою белеменіти , які існували ще у Юрський період геологічної історії Землі. Це так званий у вчених середній геологічний період мезозойської ери, коли в природі домінували динозаври. Він тривав приблизно 56,3 млн років , а закінчився 145 млн. років тому. Вимиті історичні камінці особисто паном Миколою з дна невеличкої річечки у Литві на місці розташування Аукштайського національного парку. На одному з фрагментів є поруч з молюском і відбиток давньої мушлі- аммоніта, — написала директор музею Лілія Макаревич

Відео дня

Також музейники отримали знайдені нашим земляком фрагменти кримської амфори з місця розташування фортечної оборонної вежі Чобан –Куле й фрагмент керамічної філіжанки Вермахту Kriegsmarine 1939 р., посуд військово- морського флоту Третього Рейху з нацистською свастикою, знайдений у піску на Куршській косі в Балтійському морі у Литві.

— Як ви зрозуміли, молоді люди люблять подорожувати, цікавляться минувшиною і завжди при нагоді готові допомогти тим, хто цього потребує в нашому місті . Нещодавно у Миколи з’яилася креативна ідея- створити для користування внутрішньо переміщеним особам бібліотеку сучасної української літератури і просять долучатися , кому ця ідея імпонує. Бажаємо впровадження в життя усіх задумів подружжя і тих, хто поруч з ними.

Нагадаємо, нещодавно Музею історії міста Козятин надійшов чудовий подарунок від наших земляків — художниці з Черкас, уродженки Козятина Тетяни Куліш та її родича, киянина, уродженця села Іванківці Петра Бокала

Читайте також:

Розширили перелік «Туристичних магнітів України». Є визначні місця і з нашого району

На благодійному ярмарку-вернісажі писали воїнам листи та робили соняхи

Змінилися дати більшості церковних свят. Як ви до цього ставитеся? ОПИТУВАННЯ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up