Сьогодні святкуємо День прапора. Історія свята

Сьогодні святкуємо День прапора. Історія свята

День Державного прапора відзначають в Україні щороку 23 серпня. 18 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор отримав статус державної символіки країни. Це узаконила постанова «Про прапор України», прийнята Президією Верховної Ради. У 1992 році, 28 січня, Верховна Рада прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

Раніше свято відзначали тільки на муніципальному рівні в Києві. Дата теж була іншою — 24 липня.  Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. Але в 2009 році Віктор Ющенко вніс поправки в указ, і День прапора святкують по всій країні.

Історія прапора

Перша письмова згадка про український прапор зафіксована у 1256 році, в день, коли був заснований Львів. Тоді і з’явився герб міста: золотий лев на синьому тлі. Відомо, що такі кольори використовували козаки на своїх прапорах.

У 1918, 22 березня, Українська Народна Республіка затвердила синьо-жовтий прапор як офіційний. Це підтверджував Закон, прийнятий Центральною Радою.

Відео дня

Цікаві факти

  • Серед прапорів всіх слов’янських народів тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
  • У 1992 китайська художниця Мао Мао попросила президента України Леоніда Кравчука поміняти кольори прапора. Вона вважала, що таке поєднання символізувало біду для країни.
  • Найбільший прапор України досягав 60×40 метрів. Його внесли до Книги рекордів України.

Нагадаємо, минулого року у Козятині у День прапора після традиційного покладання квітів до пам'ятника Михайлу Грушевському, відкрили мурал в честь загиблих воїнів. Фоторепортаж з цієї події можна переглянути ТУТ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up