Школярам та їх батькам на замітку

Школярам та їх батькам на замітку

Оцінку будуть ставити таємно!

У цьому навчальному році запроваджена 12-річна форма навчання. Реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою контроль за якістю і стандартом освіти. Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні.

Особливості навчання старі і нові наступні.

Учителі будуть говорити оцінки лише дитині і її батькам.

Більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани або ганьби. Кожен вчитель не має права оголошувати результати контрольної перед усім класом.

Відео дня

За словами радника міністра освіти Іванни Коберник, важливо, щоб дитина в школі розкрила свої здібності, знайшла, з чим їй цікаво працювати і чим займатися, щоб вона в результаті хотіла вчитися, а не робила це тому, що є батіг у вигляді рейтингу.

По-новому будуть оцінювати дітей  у початковій школі.

Тепер викладачі не будуть знижувати оцінки за неправильний відступ кількості клітинок і рядків у зошиті. Тобто, вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, але за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

Дітей будуть продовжувати привчати спочатку писати олівцями.

Учителі самі вирішуватимуть, коли дитина зможе почати писати ручкою. При необхідності правопис олівцем може тривати і до 3 класу.

У зошитах першокласників не буде позначки червоним чорнилом.

Планується відійти від червоної ручки, якою завжди виправляли помилки та ставили оцінки.

Як будуть підписані зошити.

Міністерство освіти пропонує — у довільній формі, головне, аби зошит виглядав охайно. Тепер вчитель сам вирішує, як оформити робочий зошит. А наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не буде впливати на зниження балу за роботу.

Канікули — без домашніх завдань.

Зміни торкнуться і педагогів, тепер усім готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачам будуть платити щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Як розповіли газеті “RIA-Козятин” у Козятинському управлінні освіти і спорту, всі ці нововведення практикують в школах Козятина ще з минулого навчального року.

Наприклад, дощок ганьби та пошани й не було. У так званих “червоних кутках” можуть бути виставлені фотографії учнів, які показали гарні результати не тільки в навчанні, а й у спорті чи творчій діяльності. У початкових класах оцінки не ставлять, дітки пишуть олівцями, у зошитах вчителі помилки виправляють зеленою пастою. Підписують зошити у довільній формі, але однаково в межах школи. Завдань на канікули маленькі козятинчани не отримують теж ще з минулого року.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:16 Як продовжити термін служби взуття. Поради від майстра ремонту. 18:04 Дефіциту ліків в Україні через блокаду кордону немає — Ляшко 17:00 Як отримати допомогу в разі домашнього насильства — говорили на нараді з поліцією 15:12 У Козятині для захисників збиратимуть подарункову коробку. Долучайтесь Від читача 14:06 Сексуальне насильство – це будь-яке протиправне посягання на статеву недоторканість людини. 14:18 Сіма, Мерсі і п’ятеро щеняток шукають домівки 13:24 Розшукують 15-річного Артура Гаврилюка (Оновлено) 12:01 Запрошують на благодійний ярмарок Доброго Козятина. Дата та місце проведення 11:03 Вся родина воює. Діма загинув, батька й дядька відпустили попрощатися з ним 10:00 Махнівська громада у жалобі: на війні загинув Герой Олександр Яцьков 09:19 15 років тюрми: засудили вінничанина, який допомагав росіянам в підготовці ракетних атак на місто 08:20 Один циклон пішов, другі— на порозі. Про погоду до кінця тижня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up