Центральна районна лікарня, стоматполіклініка та районний центр первинної медико-санітарної допомоги — це три медичні заклади у Козятині, які в свій час належали Козятинській районній раді. Та ще до того, як райраду остаточно розформували, вона вирішила розподілити своє майно між громадами Козятинщини. На сесії, що відбулася у листопаді минулого року, районну первинку вирішили передати Самгородку, Стоматполіклініку — Махнівці, а Центральну районну лікарню — Козятину.
Ані Козятин, ані Махнівка не вступили в права засновника. Натомість Самгородок забрав районну первинку, тож тепер це — центр первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради.
Що стосується райлікарні та стоматполіклініки, то вони, як і бібліотека, були вже не районними, але ще й не зовсім міськими. Адже Козятинську райраду вже ліквідували, а місто у комунальну власність заклади ще не прийняло.
Тепер міська рада прийняла і стоматполіклініку, і райлікарню у свою власність. Трапилося це у п’ятницю, 9 квітня. На 8 сесії Козятинська міська рада вступила в права засновника обидвох медичних закладів.
Перед тим, як голосувати за проект рішення стосовно ЦРЛ, заслухали головного лікаря Олександра Кравчука. Зокрема, говорили про проблеми із фінансуванням будівництва на території лікарні. Із минулого року там споруджують нове відділення екстреної (невідкладної) допомоги. Загальна сума робіт становить 31,5 мільйона гривень. Держава профінансувала лише 8,3 мільйони. Ліквідована Козятинська районна рада запланувала виділити три.
— Мала брати участь (у фінансуванні — авт.) районна рада, сама лікарня і благодійники, які могли долучитися, — сказав під час свого виступу Олександр Кравчук. — На той момент, звернувшись до міської ради, враховуючи, що це був кінець року, отримали відповідь, що можливо в майбутньому буде заплановано, але до кінця року коштів не передбачалося на ці види видатків. Маючи проект, ми почали з першої черги — встановлення обладнання: рентген, діагностичну і КТ. На сьогодні ми завершуємо роботи по так званому діагностичному підрозділу, в якому стоять КТ і рентген. У зв’язку з тим, що підрядник почув, що поки співфінансування-фінансування ніяке не можливе, це питання і пригальмувало.
Прийняття закладів у комунальну власність — не єдині медичні питання, які розглядалися на сесії. Депутати також вирішили зарезервувати у залишках з бюджету минулого року 2 мільйони гривень на встановлення в районній лікарні обладнання, яке генерує кисень. Пропозиція надійшла від Віктора Заїчко.
— Доводжу до відома депутатів, що на сьогоднішній день, за моєю інформацією, ми використовуємо кожного дня на кисневу підтримку хворих до 60 балонів кисню, в середньому вартістю 380 гривень, — сказав Заїчко. — Ми не знаємо, скільки буде продовжуватися пандемія. Ми не можемо і ніхто нам не скаже. Але ми бачимо, що йде другий етап і етап важкий. Кількість хворих збільшується і конкуренція на ринку кисневих станцій буде велика.
Киснева терапія необхідна для хворих на коронавірус, які мають низьку сатурацію, простішими словами рівень кисню крові у крові. Лікарні, де лікують хворих на COVID-19, закуповують медичний кисень. Проте якщо попит буде перевищувати пропозицію, може трапитися дефіцит кисню на ринку. Саме тому й необхідне обладнання, яке виробляє кисень з повітря.
Зауважимо, що два мільйони гривень на покупку ще не виділили. Спершу планують вивчити це питання, аби вирішити, яке саме обладнання необхідно придбати.
Читайте також:
"Ми підемо краще в Калинівку, ніж до вашого Козятина"
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 25 від 19 червня 2025
Читати номер