Хочуть зрізати екологічну захисну смугу Козятина
Минулої п’ятниці активісти Козятина, на чолі з Володимиром Цимбалюком, побували в районі тунелю на вулиці Довженка, де помічено 53 дерева, які планують вирубати.
Причина візиту — збереження навколишнього середовища. Уздовж залізниці висаджувались дерева (тополі), які були захистом від шуму та пилу. Ці шкідливі фактори виявляються внаслідок інтенсивного руху по залізничній колії. Дистанція житлової зони до залізниці головної колії не витримана, тому ці насадження грають захисну роль. Якщо дерева вирізати, страждатимуть в першу чергу мешканці ближньої територї. Подібне відбулося на паралельній вулиці Куликовського, де мерія вирізала в минулому році ряд тополь. Я розумію, що потрібно вирізати ті дерева, які вже віджили свій термін, які засохли, пошкодженні і являють небезпеку для оточуючих та можуть впасти. Але ж не живі.
Присутній на акції завідувач козятинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Міністерства охорони здоров’я України Леонід Ящук, який все життя пропрацював у санепідемстанції, припускає, що тут грає роль той фактор, що мер викликав спеціалістів, аби уберегти жителів. Щоб дерева не впали на людей, як це було в інших містах.
— Але ці тополі, які були раніше на Куликовського, не всі були, на мій погляд непридатними. Вони ще могли жити. — впевнений Леонід Олександрович. — Можливо, потрібно було тільки обрізати сухі гілки? Це мали вирішувати спеціалісти. Але факт, що при нинішньому мерові інтенсивно вирізаються всі дерева.
Дійсно, це вирізання дерев присуще саме Пузиреві. Ніхто раніше до цього так завзято, з такою ненавистю і люттю не ставився до навколишнього середовища міста. Він, можливо, з цього має зиск?
Хочеться тут згадати і про опалювальний сезон, коли опалювалися котельні тирсою.
Цілеспрямовано загаджувався і екологічний стан Козятина. Адже паливо з тирси має бути брикетоване! Викиди золи в атмосферне повітря збільшилися в рази. Про це свідчать дослідження лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я. За замірами минулого опалювального сезону тільки дві котельні на ПРБ не перевищували викиди в атмосферне повітря золи, в інших котельнях було перевищення.
А зараз на вулиці Довженка дерева, зелень, красу, шумо-звукоізоляцію, місце гніздування для пташок, дім для жаб та їжаків, для котів, для собак, для комарика хочуть знищити. Городяни мають відстояти цю живу красу. У свою чергу волонтерський центр газети “RIA-Козятин” направив листа керівнику Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" Володимиру Свистуну (саме на його балансі знаходяться ці дерева) для з’ясування обставин справи.
Ми запитали у козятинчан
Богдан Тодчук (17), студент:
— Якщо вони дійсно хворі, то позитивно і на їхньому місці мають посадити нові дерева, а якщо не хворі — негативно.
Валерій Мошко (28), приватний підприємець:
— Проти вирізки дерев, але якщо вирізають, то на те місце нехай посадять нові дерева (туї, декоративні).
Василь Іванович (77), пенсіонер:
— Негативно. Нехай запросять відповідних спеціалістів, щоб встановили, на скільки відсотків вони хворі.
Анна (14), школярка:
— Позитивно, щоб посадити нові дерева.
Ольга Василюк (34), приватний підприємець:
— Негативно, бо дерева не хворі. Нехай запросять спеціалістів для консультації.
Ніна Володимирівна (78), пенсіонерка:
— Старі дерева потрібно зрізати, щоб не впало на людину. Молоді дерева негайно посадити.
.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 48 від 28 листопада 2024
Читати номер
Володимир Петрович Сушко
Убожиство а не парк.
Володимир Петрович Сушко
Єкологи.
Забор спеціалізований там повинен бути!!!Він і є хахтстом від шуму і пилу.
RIA-Козятин
Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot