Щоб отримати інформацію з цього приводу з перших уст ми зателефонували до директора Козятинського МВПУЗТ Андрія Стецюка. Саме під його патронатом був розроблений проект наших педагогів, за який отримали перше місце в номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи».
Директор каже, що така виставка традиційно проводиться 14-16 березня. Тільки у зв’язку із встановленим карантином, з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19, вона була перенесена.
— І от минулого тижня, з 4 до 6 серпня, виставку провели в Київському Палаці спорту. Крім мене, над проектною роботою працювали керівник проекту, заступник директора з методичної роботи Маргарита Міськова, інженер-електронник Дмитро Римша та майстер виробничого навчання Тетяна Савчук, — каже директор училища Андрій Стецюк.
— Пане Андрію, а як ваше училище стало учасником міжнародної виставки?
— Ще 13 листопада 2015 року в польському місті Познань на базі Технікуму зв’язку та комунікацій ім. І. Сегельського, в рамках міжнародної Асоціації «Освіта без кордонів», була підписана угода про співпрацю між Державним професійно-технічним навчальним закладом «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» із закладами освіти Європи.
— А хто, крім вас, брав участь у виставці?
— Були ще європейські навчальні заклади, а саме: Технікум зв’язку та комунікацій ім. Іполита Сегельського міста Познань (Польща), Бєльцький Технічний коледж залізничного транспорту (Молдова), загальноосвітня школа «Оранті» (Грузія), Центр професійної освіти "Даугавпілський технікум" (Латвія), Доправна академія міста Тренчин (Словаччина) та Бакинський державний коледж зв’язку та транспорту (Азербайджан) представили свої проекти тематичних номінацій. Наші роботи були високо оцінені експертною комісією та після виставки забирають в академію наук чи в інститут інноватики.
— Ще в цьому році плануєте поїхати на якийсь конкурс?
— Ми ще у нас в рідних стінах не проводили галузевий конкурс. І Всеукраїнський конкурс помічників машиністів тепловоза, де крім учнів училища будуть брати участь молодь локомотивних депо. Приміщення нашого училища дозволяє проводити конкурси в умовах карантину. В цьому році десь наприкінці осені плануємо поїздку в Молдову. Там зберуться представники міністерств країн - учасників “Познанської угоди”, де будуть визначені плани виставки на наступний рік
Від директора училища ми завітали до керівника проекту Маргарити Міськової та запитали її, що ті проекти, які принесли перемогу освітньому закладу, дають саме працівнику залізниці?
— Виставка — це конкуренція. Конкурентоспроможність та інноваційний матеріал кожної країни значною мірою залежить від професійної кваліфікації її трудових ресурсів. Це стосується усіх розвинених країн. Саме професійна освіта виступає чинником, здатним створити стабільний запас кваліфікації робітника, що дасть йому змогу реагувати на швидкоплинні зміни технологій та виробництва. Забезпечити інтеграцію національної системи освіти в міжнародний освітній простір можна завдяки налагодженню ефективного міжнародного співробітництва.
— Ви з іноземними навчальними закладами на виставці опоненти, а що у вас є спільного з ними?
— Спільним для навчальних закладів, що входять в міжнародну програму “Освіта без кордонів” і до Європейського союзу педагогів AEDE, є мотиваційний компонент майбутньої професійної діяльності, зорієнтований на розкриття особистісного та творчого потенціалу, навчання і виховання висококваліфікованого робітника, конкурентоспроможного на українському та міжнародному ринку праці.
Даний проект має на меті показати інноваційні процеси, що відбуваються у професійно-теоретичній та професійно-практичній підготовці учнів завдяки міжнародній співпраці Державного професійно-технічного навчального закладу “Козятинське МВПУЗТ”, його учнів у міжнародних проектах, конкурсах, виставках, семінарах, - сказала заступник директора з методичної роботи.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 47 від 23 листопада 2023
Читати номер