Не потрібно сліпо виконувати усі вимоги Заходу. Потрібно приймати рішення в інтересах України
Ще в часи, коли в Києві розстрілювали Небесну сотню та під час анексії Криму, західні політики пропонували не вдаватися до радикальних дій та чекати, поки все вирішиться дипломатичним шляхом. Іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам. Тож зараз Україну може врятувати лише авторитарний лідер, який щиро бажатиме боротись із корупцією.
Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу ”Гра У Класику” з Сергієм Рахманіним на телеканалі “ZIK” висловив лідер “ Громадянської позиції” Анатолій Гриценко. Рішення, які нам підказують іноземні партнери, не завжди правильні, тож не варто йти на всі їхні вимоги. Гриценко каже: я не бачу в нинішній Європі жодного лідера світового калібру. Найближчий лідер у моєму розумінні, це Даля Грибаускайте. Однак вплив Литви, зрозуміло, обмежений. Усі інші або популізм, або займають обережну позицію.Навіть під час Майдану, - продовжує Анатолій Степанович. Коли у Києві розстрілювали мітингувальників, увесь консолідований Захід радив не провокувати ситуацію та дочекатися завершення терміну президентства Януковича. Народ вчинив правильно. Так і зараз у державі наклалися війна та корупція. Іноземні партнери знов нам пропонують те, що самі не працюють у тих процедурах. Тож українці повинні шукати свій шлях, опираючись на базові цінності. До захищеного права власності, до доступного для всіх суду. Україні ж нав’язали і НАБУ, і САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура), і багато інших антикорупційних інстанцій. Та без усіх цих додаткових антикорупційних органів ми могли б обійтися, якби на чолі держави була людина, яка чесно хоче боротися з корупцією. Якщо такого бажання немає, жодна із цих інстанцій працювати не буде, - зазначив Гриценко.
До того ж потрібно розуміти, що з такої кризи, яку зараз маємо практично у всіх галузях, ніхто і ніколи не виходив шляхом класичної демократії. Завжди був твердий елемент рішучих дій авторитаризму. І тут важливо не плутати його з диктатурою. Авторитаризм задає тон моралі власним прикладом та диктує правила, яких дотримуються нагорі і сприймають внизу. Саме тоді підіймається економіка, основа для демократії. І лише після цього запрацюють усі механізми,—переконує Гриценко.
Тож лише просвітницький авторитаризм зможе змінити цю ситуацію. Коли потрібні рішучі дії, адже в іншому випадку отримаємо тотальну розруху. Молодь просто втече з України і залишаться тільки пенсіонери і люмпен (люди, які знаходяться на дні суспільства), волоцюги, жебраки, безпритульні, злодії, шахраї, авантюристи, - підсумував екс-міністр оборони.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 47 від 23 листопада 2023
Читати номер