За місяць розглянули близько 40 справ. Як працюють експертні команди у Козятинській ЦРЛ

- Із 1 січня 2025 року на заміну ліквідованим медико-соціальним експертним комісіям (МСЕК) у Козятинській центральній районній лікарні запрацювали три експертні команди, які оцінюватимуть повсякденну працездатність людини та визначатимуть інвалідність.
- Фактично у Козятині експертні команди після узгодження складу команд та попереднього тестування електронної системи внесення даних почали працювати з другої половини січня.
- За місяць роботи команд розглянули близько 40 справ. З них лише чотирьом не встановили групу інвалідності. По іншим особам прийняли позитивні рішення, згідно їхнього стану здоров'я.
Про роботу лікарів, терміни винесення висновку і права пацієнтів на сторінці Козятинської ЦРЛ розповіла координатор по роботі підрозділу з експертного оцінювання повсякденного функціонування особи Наталія Чернишук.
За її інформацією, на базі козятинського медичного закладу три експертних команди діють за трьома напрямками: одна команда загально-хірургічна, одна — кардіоневрологічна та одна — травматологічна. Також маємо одну команду із фахівцями різних напрямків у резерві.
У кожній експертній команді є не менше трьох лікарів, і кожний має від декількох років до декількох десятків років практичної роботи, зауважує Наталія Павлівна. Один із лікарів це терапевт або профільний лікар щодо супутнього захворювання або ускладнення.
Зі слів Наталії Чернишук, склад команди формується в залежності від індивідуального діагнозу, який встановлений людині. У разі необхідності до роботи долучаються лікарі вузької спеціалізації, якщо цього вимагає діагноз чи стан пацієнта.
Для оцінювання стану здоров’я та функціонального обмеження використовують міжнародну кваліфікацію обслуговування, сказала у коментарі лікарка. Висновки оцінювання стану людини експертна команда укладає колективно з урахуванням думок усіх її членів і відповідно всі учасники команди ставлять свій підпис під висновком.
«Експертна команда має завершити розгляд справи та прийняти рішення протягом 30 календарних днів з моменту прийняття електронного направлення в заклад охорони здоров'я», — сказала координатор по роботі підрозділу.
Наталія Чернишук також зазначила, що, за нормами МОЗ, пацієнт має право:
- самостійно здійснювати ауді- і відеозапис процесу оцінювання, хоча лікарі це зустріли без ентузіазму;
- залучити до розгляду справи уповноваженого представника, подавши заяву лікарю, який формує направлення.
— Завдання експертної команди оглянути пацієнта, звірити документацію з його діагнозом та оцінити наскільки його захворювання впливає на повсякденне функціонування, — підсумували у повдомленні
Читайте:
У Козятині офіційно відкрили реабілітаційне відділення
Шукаєте нову МСЕК? Повний список закладів у Вінницькій області
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.