Вакцинуйте тварин від сказу — уже 1730 покусаних людей

Вакцинуйте тварин від сказу — уже 1730 покусаних людей

На території області виявлено 9 видів тварин, які можуть заразити людину

Міністерство охорони здоров'я закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Їх використовують для вакцинації людей, якщо є підозра, що тварина, з якою контактувала людина, може бути заражена збудником сказу. Така підозра виникає в кожному випадку укусу, або коли слина такої тварини потрапила на слизову людини чи ділянки шкіри, де є порізи чи подряпини.

За словами завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Обласний лабораторний центр» Степана Томіна, за останні півроку сказ лабораторно підтверджений у 105 тварин.

— Як і раніше, найбільша кількість сказу реєструється серед собак, хоча основним джерелом цієї інфекції залишається руда лисиця, не лише на території нашої області, але й України в цілому, — сказав Томін.

Відео дня

Стосовно антирабічних препаратів — лікар запевняє що на сьогоднішній день вони є. І антирабічна вакцина, і антирабічний гамаглобулін. Тому проблем з імунізацією людей проти сказу немає.

Куди звертатися

Людині, яка постраждала від нападу тварини, потрібно звертатись (навіть у вихідні дні — авт.) в травматологічний пункт, який працює на базі лікарні швидкої допомоги.  Або в найближчий лікувальний заклад, куди можна добратися. Таких пацієнтів скеровують до хірургів, травматологів, а далі вони вже визначають порядок надання медичної допомоги, потрібність чи непотрібність введення антирабічної вакцини.

Джерела інфікування

60% - собаки

10% - кішки

3% - лисиці

3% - вовки та інші тварини

Ознаки захворювання тварин

Дикі тварини втрачають обережність, з'являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин. Домашні тварини не споживають їжу, неспокійні, через декілька днів - стають агресивними. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть.

Якщо вас укусили

1. Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом.

Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.

2.Дезінфікувати рану. Використайте антисептичний засіб на основі спирту чи йоду. Перекис водню не допоможе.

3. Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України.

4. Якщо є можливість — зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила. Там проведуть дослідження цієї тварини.

5 При пошкодженні одягу під час укусу, спочатку обробіть його гарячою праскою і тільки після цього ремонтуйте.

Альона РЯБОКОНЬ

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:06 Минає рік, як ми втратили Захисника з Козятина Юрія Родюка 17:23 На Козятинщині вакцинуватимуть диких м’ясоїдних тварин від сказу 16:08 Козятинчанин у Вінниці наїхав на «зебрі» на школяра. Хлопчика доправили у травматологію 15:20 Семикласники ініціювали створення скейт-парку у Козятині Від читача 10:11 Загиблому в Маріуполі Артему був 21 рік - петиція про присвоєння звання Героя України 14:00 Живий коридор для Героя. На щиті повертається до рідної домівки Іван Білоус 13:04 У Козятині відбувся шаховий турнір. Перше місце — за першим ліцеєм photo_camera 11:39 Пам’ятнику-паровозу у Козятині «підбили око» 11:05 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:00 На наступному тижні знову будуть зміни в розкладі руху електропоїзда Козятин-Фастів 09:17 У Козятині полеглому Захиснику Іллі Завальному відкриють меморіальну дошку 08:04 Важко даються ігри на виїзді 08:00 На календарі 22 жовтня. Відключення світла не прогнозують (Оновлюється)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up