На Вінниччині цьогоріч уже підтвердили 11 випадків сказу у тварин

На Вінниччині цьогоріч уже підтвердили 11 випадків сказу у тварин
  • З початку 2024 року на території Вінницької області вже підтвердили 11 випадків сказу тварин.
  • Якщо порівнювати з минулим роком, то у січні 2023-го було виявлено лише три випадки.

Напружена ситуація зі сказом у Вінницькій області та Україні загалом потребує дієвих заходів профілактики і боротьби з цією хворобою.

— З приводу укусів тварин до медичних закладів області за 2023 рік звернулось 2336 людей, після підтвердження діагнозу 166 осіб направили на вакцинацію, — повідомляє Держпродспоживслужба у Вінницькій області.

Розслідування випадків сказу підтвердило, що домашні тварини заразилися після контакту з лисами. Це ще раз підтверджує, що лисиця червона є основним носієм вірусу сказу серед тварин.

Відео дня

Сказ — гостре інфекційне захворювання, яким людина може заразитися від диких або домашніх тварин. Збудником сказу є специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини.

Для профілактики та захисту від сказу необхідно:

  • уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами, роз'яснювати це дітям,
  • до полювання та охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів допускати тільки щеплених проти сказу собак (ревакцинація має бути щорічною),
  • не допускати диких та безпритульних тварин у місця розташування свійських тварин,
  • про кожний випадок укусу сільськогосподарських і домашніх тварин дикими, безпритульними тваринами повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби,
  • у разі виявлення трупів тварин не чіпати їх, не знімати шкуру та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби,
  • проявляти насторогу у разі незвичної або агресивної (без причини) поведінки будь-якої домашньої тварини та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби.

Також у Держпродспоживслужбі нагадують про обов'язкову щорічну вакцинацію домашніх котів і собак.

 

Читайте також:

Він жив за правилами правди. В останню дорогу провели Артема Сизонюка

У Самгородоцькій громаді Героям-землякам відкриють меморіальні дошки

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up