Є кілька способів від в. о. завідувача кафедри аналітичної хімії і завідувача наукової частини ДонНУ, кандидата хімічних наук Сергія Радіо як в домашніх умовах перевірити якість кавунів.
Не варто купувати половинки.
- Хоч це і дешевше, і можливо економно в плані, що не всі взмозі з’їсти цілий кавун за вечір, але половинки вкриті плівкою купувати не варто, - говорить Сергій Радіо. - Справа в тому, що ви не знаєте - мили перед цим кавун чи ні, яким ножем його різали. На розріз можуть потрапити бактерії, доки кавун стоїть на сонці, ці бактерії множаться. Наслідки можуть бути невтішними для нашого шлунка.
А про нітрати Сергій Радіо сказав, що окрім лабораторних аналізів, кавуни можна перевірити і в домашніх умовах (метод не стовідсотковий, але показовий). Для цього потрібно пару шматочків м’якоті кавуна помістити у скляний посуд з простою водою, трохи перемішати, поставити на декілька хвилин.
- Нормально, коли вода у посуді стане трохи мутною та блідо-рожевого кольору, погано, коли вона пофарбується в яскраво червоний колір, - говорить Радіо.
Про вміст нітратів, за словами Радіо, можна дізнатися навіть просто глянувши на м’якоть. Зокрема, на волокна, які в ній містяться і бувають білі, жовтуваті, аж до червоного. Їх, за словами хіміка, взагалі не має бути, але якщо є, то білі, це оптимальний колір.
А от з динями питання складніше. Якихось видимих зовнішніх ознак у них немає. І тому в динях часто спостерігається перевищення нітратів.
Альона РЯБОКОНЬ
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 17 від 24 квітня 2025
Читати номер