Епідемія холери в Авдіївці. Є імовірність завезення інфекції на Вінниччину
- Холера — це дуже небезпечне захворювання, яке передається через брудну воду або їжу. Якщо вчасно не лікувати, воно може призвести до смерті.
- Нині в окупованій Авдіївці почалась епідемія холери. Росіяни закрили місто на в'їзд та виїзд.
- Медики не виключають ймовірності завезення холери і на територію Вінницької області.
Що таке холера?
Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Вона передається фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу та при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.
Інкубаційний період хвороби складає від кількох годин до п'яти діб, в середньому 1-2 дні. Джерелом інфекції є тільки людина.
Ситуація в Авдіївці
В'їзд до тимчасово окупованої Авдіївки, що на Донеччині, закрито через епідемію холери. Про це повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі телемарафону.
«Розказують, що в місті сильний сморід від тіл людей, що загинули. І ніхто нічого не розбирає. Тому, мабуть, і сталася ця епідемія холери. Там відбувається епідеміологічна катастрофа», — повідомив очільник.
Барабаш зазначив, що окупанти завозять харчові продукти в спецкостюмах і протигазах, викидають цю гуманітарну допомогу і звідти швидко виїжджають.
Місто залишилось в руїнах. Жодної вцілілої будівлі не було. І руйнування по самому місту наближені до 100%. Всі будівлі, інфраструктура, всі комунікації були зруйновані. Нині там може перебувати до 500 людей.
Небезпека для Вінниччини
Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України опублікував таке повідомлення:
«Активні міжнародні зв’язки, інтенсивне транспортне сполучення, інтенсивна міжнародна міграція населення в умовах глобалізації та внутрішнє переміщення людей в Україні, спричинені війною, не виключають ймовірності завезення холери і на територію Вінницької області, а оптимальні природно-кліматичні умови у літній період сприяють циркуляції збудника цієї небезпечної хвороби в навколишньому середовищі».
Наразі в регіоні для виявлення збудника холери та своєчасної локалізації та ліквідації можливого випадку цього захворювання проводиться комплекс профілактичних заходів.
Ситуація у регіоні
Лабораторією «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з 1 червня здійснюється лабораторний моніторинг циркуляції збудника холери в об’єктах довкілля насамперед води відкритих водойм.
За цей період дослідили 180 проб — 167 проб води відкритих водоймищ і 13 проб стічних вод. Збудників холери не виявили.
Враховуючи, що холера відноситься до кишкової групи захворювань і має клінічні прояви подібні іншим гострим кишковим інфекціям, хворих цієї групи при необхідності обстежуються на холеру.
З початку 2024 року на території Вінницької області обстежили 22 людини на наявність холерного вібріона:
- 12 хворих з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій,
- 10 — з дисфункцією кишкового тракту, які поступали в установи спеціального режиму, та з дисфункцією кишкового тракту в інфекційних, соматичних стаціонарах.
Результати обстежень були негативні.
Як уберегтися від холери?
Лікар-епідеміолог Світлана Кушнір розповіла, що робити аби запобігти захворюванню на холеру:
- дотримуватись правил особистої гігієни, особливо гігієни рук;
- використовувати воду для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, ягід тощо лише з перевірених безпечних джерел;
- не вживати в їжу харчові продукти, якість яких викликає сумнів;
- під час купання у відкритих водоймах намагатись не ковтати воду;
- не купувати на стихійних ринках або «з рук» у приватних осіб будь-які морепродукти, рибу та страви, що швидко псуються;
- уникати відпочинку в невстановлених місцях.
Читайте також:
Магнітні бурі липня-2024: календар небезпечних дат та як вберегти здоров'я
Світло подорожчало на 61%, але є нюанси — хто платитиме трохи менше
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Наталия Токовая
Яна Дьяченко