Домашні тварини, брудні руки та немиті овочі. Нагадують про профілактику глистів у дітей

Домашні тварини, брудні руки та немиті овочі. Нагадують про профілактику глистів у дітей
  • Глисти у дітей — досить розповсюджене явище. Оскільки захисні бар’єри шлунково-кишкового тракту дитини ще дуже слабкі, діти більш схильні до гельмінтозів, ніж дорослі. Крім цього, зараженню глистами сприяє спосіб життя дітей, а також їх звичка все тягнути до рота.
  • Нагадали про профілактику глистів у дітей

Козятинський відділ Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб опублікував інформацію, щодо профілактики глистів у дітей

Гельмінтози у дітей виникають з причини брудних рук, після контакту з тваринами, недотримання правил особистої гігієни. Також зараження глистами дитини може статися через пісок, продукти харчування та воду. Інфікуватися дитина може на прогулянці, вдома або в дитячому садку при контакті з зараженими предметами або носіями глистів.

Відео дня

— Якщо у дитини виявили глисти, то це не завжди є доказом недбалості її батьків. Безумовно, в тих сім’ях, де батьки зробили все можливе для зниження ризику зараження глистами до мінімуму, діти хворіють набагато рідше. Оскільки у віці від 1,5 до 3 років зараження дітей глистами досягає 80%, питання про профілактику глистів у дітей є досить актуальним, — пишуть фахівці відділу

Основним заходом профілактики глистів є навчання дітей дотриманню правил особистої гігієни. Правила особистої гігієни включають в себе ретельне миття рук після відвідування туалету, після вулиці і перед прийомом їжі.

Крім цього, вживати в їжу необхідно тільки вимиті овочі та фрукти, термічно оброблене м’ясо і рибу, кип’ячену або очищену воду. Необхідно слідкувати, щоб домашні тварини не були носіями глистів. Не варто допускати близького контакту домашніх тварин з речами дитини. У будинку слід проводити регулярне вологе прибирання, мити іграшки з милом, особливо ті, які були на вулиці, а також постійно чистити килими та м’які меблі. Крім цього, бажано звести до мінімуму контакт дитини з вуличними котами і собаками,

Для профілактики глистів у дітей необхідно боротися зі звичкою дитини постійно тягнути все до рота, особливо на вулиці, а також гризти нігті.

Дотримання цих простих правил профілактики глистів хоч і не дає стовідсоткової гарантії того, що дитина не заразиться паразитами, але зведе ризик зараження до мінімуму.

Читайте також:

У Козятинській громаді перевіряли водойми на бруд та бактерії. Результати

На Вінниччині поширюється сказ — у нашому районі виявили 4 випадки

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ivanka Zhuk

    Оце правильно у статті сказано, що від батьків ця проблема не залежить, бо вдома намагаємося підтримувати чистоту, а дитина все одно десь підхопила тих глистів. Дитина почала скаржитися на біль у шлунку, звернулися до педіатра, здали аналізи та й дізналися про глистів. Але про всяк випадок пройшли ще й консультацію дитячого гастроентеролога https://medikom.ua/detskaya-gastroehnterologiya-kiev/ ось тут можна ознайомитися з переліком симптомів, які потребують звернення до лікаря.

keyboard_arrow_up