Польський і український націоналізм схожі, що і призводить до «охолодження» у відносинах двох країн
Про це пише автор Gazeta Wyborcza Павло Вронський, відштовхуючись від нещодавнього інтерв'ю лідера провладної партії «Право і Справедливість» (ПіС) Ярослава Качинського, передає Politeka.
Качинського, як і багатьох інших представників ПіС, турбує розбіжність у поглядах між країнами на загальну історію, зокрема, ставлення до таких постатей, як Степан Бандера і Роман Шухевич.
«До цих пір неясно, Україна піде в напрямку, який для Польщі є неприйнятним, тобто підтримки своєї історичної легітимності на традиціях УПА, на традиціях організації, яка здійснила жахливі злочини проти поляків, або відмовиться від цього шляху», - згадує слова лідера консервативної польської партії Вронський.
На його думку, фактично Качинський «поставив під сумнів лінію Гедройца, яка наказувала підтримувати суверенітет народів на пострадянському просторі і вибрав« тверду захист польського інтересу »в Україні».
Автор матеріалу вважає, що політика Качинського і України в трактуванні історії дещо схожі.
«Націоналістичний сприйняття історії своєї держави - безгрішною радянської жертви - стикається з польським націоналізмом, який наказує, що в ім'я поваги польської крові влада нашої держави повинна вимагати від України визнання гріхів і покаяння», - зазначив Вронський.
Також він констатував, що сам Качинський змінив відносин до України, коли це питання в Польщі перестав бути «модним», хоча раніше він їздив на Майдан і кричав там «Слава Україні! Героям слава!".
«Коли він зорієнтувався, що більшість його електорату не підтримує Україну, а відчуває до неї історичний ресентімент, зробив ставку на жорстку політику щодо Києва», - зазначив Вронський, додавши, що в Варшаві вже усвідомлюють втрату статусу адвоката України в Європі на тлі більш частих контактів Києва з Францією і Німеччиною.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 40 від 3 жовтня 2024
Читати номер