«Якщо далі будемо зволікати, цей дах просто завалиться»

«Якщо далі будемо зволікати, цей дах просто завалиться»
Фото зі сторінки депутата Євгена Малащука у Фейсбук

У вівторок, 14 листопада, відбулася 38 сесія міської ради.

Депутати нарешті обрали секретаря. А ще говорили про проблеми ліцею №1.

Подробиці у нашій публікації

У вівторок, 14 листопада, депутати вкотре зібралися у сесійній залі. Як і попереднього разу, на цей раз засідання провели — обранців зареєструвалося навіть більше необхідної мінімальної кількості. Першим питанням порядку денного було внесення змін до складу лічильної комісії. У складі комісії залишили депутата від «Європейської солідарності» Людмилу Кудимець і долучили депутата від «Батьківщини» Сніжану Явну та представника «Української стратегії Гройсмана» Олександра Грінченка. Лічильна комісія вийшла з сесійної зали, щоб провести засідання. 

— Поки лічильна комісія засідає, бачу, у нас тут є представники ліцею №1, — звернулася до присутніх міський голова Тетяна Єрмолаєва. — Це один із найбільших навчальних закладів у місті і у них катастрофічна ситуація з дахом. Дах аварійний. Йдуть дощі і вони намагаються його латати, але шифер 1959 року. Під дахом відра, балії і все, що тільки можна. Депутати розуміють всю відповідальність і крайню необхідність зайнятися дахами навчальних закладів. Був у нас ліцей №7 (колишня школа-гімназія-дитячий садок імені Підгорбунського — авт.), основний корпус, тепер ліцей №5 підійшов, крім того, ми не закінчили Сестринівку, гімназія №9 багато років потребує ремонту теж.

Виступила позафракційна депутат Аліна Діденко.

Відео дня

— Ліцей всупереч законодавству змінив свій статус, — сказала Діденко. — Вони рішенням координаційної ради і рішенням виконкому не прийняли дітей до 10 класу. Ви поставили себе всупереч діючого законодавства. Змінити статус школи мав тільки представницький орган у Козятині — це сесія міської ради. Ви мені дали відповідь як депутату, що не взяли дітей до 10 класу на підставі рішення координаційної ради. То може зверніться до координаційної ради і вам випишуть гроші на дах.

— Статус ми не змінювали, — відповіла на це директор ліцею №1 Оксана Кухар. — Ми як були ліцеєм, так ним і залишилися. Стосовно даху. Дах зроблений, відколи працює наша школа. Капітального ремонту не було. Ми не говоримо, що він тече і вже край. Але якщо тече стеля у кабінеті — такого бути не може. Зрозуміло, що ми робимо все можливе, але сучасний шифер не підходить на той, який у нас на даху. Ми підлатаємо все, що можливо, але можна латати так десять років і говорити про інші речі. Ми маємо думати про те, що, по-перше, зараз в країні війна, а, по-друге, ми маємо думати про безпеку наших дітей. Якщо ми надалі будемо зволікати, цей дах просто завалиться.

Лічильна комісія повернулася до сесійної зали, щоб підготувати бюлетені. Адже на сесії мали обрати секретаря міської ради. Нагадаємо, Тетяну Римшу, яка обіймала цю посаду з листопада 2020 року, обранці відправили у відставку своїм рішенням ще влітку цього року, тому декілька місяців поспіль рада працювала без секретаря.

Голова лічильної комісії Олександр Грінченко показав зразок затвердженого бюлетеня. Депутат від «Європейської солідарності» Дмитро Бернатович попросив озвучити прізвище кандидата.

— Це Ірина Репало, — відповів Грінченко.

У бюлетені був лише один кандидат. Депутат від «Української стратегії Гройсмана» Ірина Репало заявила про конфлікт інтересів і голосувати відмовилася. Також відмовилися від голосування ще чотири обранці. Решта депутатів по черзі отримала бюлетені і голосувала у кабінці, яку облаштували безпосередньо в сесійній залі.

Коли процедура завершилася, лічильна комісія відкрила опечатану скриньку і порахувала голоси. Троє обранців не підтримали запропоновану кандидатуру, 19 проголосували «за». Тож новим секретарем ради стала депутат від «Української стратегії Гройсмана» і за сумісництвом начальник Управління земельних та майнових ресурсів Ірина Репало.

Після того, як визначилися із секретарем, обранці перейшли до питання №3 — внесення змін до персонального складу виконавчого комітету. Позафракційна депутат Аліна Діденко запропонувала ввести до складу виконкому старост Козятинської громади та представника від позафракційних Володимира Горбатюка. Обидві пропозиції обранці відхилили. Але персональний склад виконкому дещо змінився: виключили екссекретаря ради Тетяну Римшу та ввели новообраного секретаря Ірину Репало. На цьому засідання сесії завершилося.

 

Читайте також:

Обрали нового секретаря Козятинської міської ради

Обрали голову Козятинського міськрайонного суду Вінницької області

На Вінниччині ліквідують дев’ять підрозділів Міграційної служби

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up