Пориви вітру, на дорогах — ожеледиця: синоптики попереджають про перший рівень небезпечності
- Синоптики та рятувальники Вінниччини сьогодні, 23 листопада попереджають про пориви вітру, 15-20 м/с (1 рівень небезпечності, жовтий). На дорогах — ожеледиця
- Нагадаємо правила безпеки
За прогнозами Вінницького центру з гідрометеорології сьогодні, 23 листопада по Вінницькій області буде хмарно з проясненнями, вночі без опадів, вдень місцями невеликий сніг та мокрий сніг, на дорогах ожеледиця.
- Вітер південно-західний, 7-12 м/с, вдень пориви15-20 м/с.
- ️Температура вночі 5-10° морозу, вдень від 3° морозу до 2° тепла.
— Вдень 23 листопада по Вінницькій області та м. Вінниці очікуються пориви вітру 15-20 м/с (1 рівень небезпечності, жовтий) Погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць. Закликаємо пішоходів і водіїв бути пильними й дотримуватися ПДР та елементарних правил безпеки, — повідомляє Головне управління ДСНС у Вінницькій області
Що робити під час сильного вітру?
Внаслідок поривів вітру ламаються дерева, рекламні конструкції, пошкоджуються покрівлі будівель тощо. Тому потрібно пам'ятати основні, елементарні правила поведінки, з допомогою яких, в таких випадках, можна убезпечити себе.
- Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно зачинені. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти віконні шиби смужками скотчу по діагоналі (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скло. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
- Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
- На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися та впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів, що розгойдуються на вітрі (дерев), тому що вони можуть впасти.
- Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до того часу, коли стихія стихне.
- Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт — це небезпечно. Адже наслідок поривів вітру дерево, чи його гілки можуть впасти, за завдати шкоди. Особливо небезпечними є старі, трухляві та одиноко стоячі дерева.
- Вдома! Вдома краще перебувати подалі від вікон. Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може пошкодити дроти на вулиці, що призведе до відключення електрики.
Обережно, ожеледиця! Важливі правила поведінки
Щоб уникнути травмування виконуйте наступні правила:
- Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
- Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
- Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
- Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
- Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.
Нагадаємо, розповідали чи готові козятинські комунальники до зими?
Читайте також:
Готуй сані влітку, а віз — зимою, часто про це забувають наші комунальники.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.