Шість локацій Києва, куди можна поїхати з Козятина, щоб зробити гарні фото
- Ми вже розповідали, що цікавого можна побачити у Бердичеві, а цього разу запрошуємо наших читачів у віртуальну подорож до столиці.
- Відвідаємо атмосферні місця, де можна не лише помилуватися краєвидами, а й зробити класні фотографії для Інстаграму.
- Розповідаємо, що це за локації і як до них дістатися
Контрактова площа, Хрещатик та Київський зоопарк — одні з найпопулярніших локацій столиці. Ви точно про них чули, навіть якщо жодного разу не бували у Києві. Але ми познайомимо вас із цікавими місцями, які відомі не всім, проте там теж є на що подивитися.
Перша наша зупинка — «Кловський сад». Підозрюємо, про це місце ви точно ще не знаєте. Це магазин квітів. Незвичний він тим, що територія поруч із закладом має особливе оформлення, яке не може не привертати увагу. Просто на вулиці тут облаштували справжній мінісадок із квітами різних сортів у горщиках. Червоні, рожеві, білі, лілові — тут квіти різних кольорів. Поруч із магазином можна не лише помилуватися красою, а й зробити декілька гарних та яскравих фотографій.
Локація розташована поруч зі станцією метро Кловська (зелена лінія метро).
Переплелися історія та сучасність
Наша наступна зупинка — Оболонська набережна. І тут одразу три цікавих локації. Перша — міст «Хвиля», котрий кияни називають «новим мостом Кличка». Шляхопровід відкрили у травні 2024 року. Будівництво почалося ще у 2021-му, але коли росія почала повномасштабний наступ, роботи поставили на паузу. Минулого року вирішили продовжити і в травні цього року відкрили для відвідувачів. Шляхопровід виглядає надзвичайно ефектно завдяки тому, що верхня частина конструкції має незвичну форму і нагадує хвилю. Звідси міст і отримав свою назву. До речі, металеві конструкції цього шляхопроводу виготовили на «Азовсталі».
Міст «Хвиля» сполучає дві наші наступні локації — Оболонський острів та парк «Наталка». Парк «Наталка» чотири роки тому став лауреатом І ступеня Національної премії України з ландшафтної архітектури та дизайну. Він займає територію площею близько 25 гектарів. Відкрили цей парк у 2017 році. Тут також можна зробити чимало гарних світлин, адже в парку багато декоративних дерев, незвичних квіткових композицій, сучасних скульптур та альтанок. Цікавий парк «Наталка» і для поціновувачів історії. Тут зберігається фрагмент недобудованого підводного залізничного тунелю, якому майже дев’яносто років. Цей тунель почали будувати у 1938 році. Він мав сполучити Оболонь та Осокорки. Однак будівництво припинили через те, що почалася Друга світова війна.
Оболонський острів — це рекреаційна зона з вимощеними доріжками, декоративними кущами та деревами. Її облаштовували протягом трьох років і відкрили для відвідувачів у травні 2024 року разом із мостом «Хвиля». До початку облаштування рекреаційної зони ця територія мала велику природну цінність, оскільки тут росло чимало різноманітних рослин. Активісти наполягали на тому, щоб створити на Оболонському острові пам'ятку природи місцевого значення, однак тут вирішили облаштувати саме рекреаційну зону.
Міст «Хвиля», Оболонський острів та парк «Наталка» розташовані поруч зі станцією метро Мінська (блакитна лінія метро).
Мікрорайон мільйонерів
Наша наступна зупинка — Воздвиженка. Це мікрорайон в історичному центрі Києва на Подолі, поруч із широко відомим Андріївським узвозом. Воздвиженка вражає своїм архітектурним ансамблем. Невисокі багатоповерхові будинки різних кольорів, бруківка, якою вимощені вузькі вулички. Складається враження, що цим спорудам щонайменше півтора століття. Та насправді це не так. Будинки на Воздвиженці сучасні, просто стилізовані під старовину. Саме тому сюди часто навідуються люди, щоб зробити гарні фотографії, адже на фоні цих будиночків виходять дуже естетичні світлини.
Хоч і забудова на Воздвиженці сучасна, сам мікрорайон дійсно історичний. Колись ця місцевість називалася Гончарі-Кожум’яки, оскільки це був осередок ремесел. Тут було чимало майстерень, де обробляли шкіру. Тож не дивно, що тут є навіть вулиця Кожум’яцька. До речі, за легендою, саме у цьому мікрорайоні жив Микита Кожум’яка, відомий літературний герой. Свою сучасну назву Воздвиженка отримала від Хрестовоздвиженської церкви, яку звели у XVIII столітті. Натомість перші будівлі тут з’явилися ще у ХІІ столітті.
У 1970-их роках мешканців Воздвиженки почали виселяти з будинків і до 90-их років мікрорайон був повністю спустошеним. Тут і в деяких інших історичних локаціях столиці збиралися створити історико-археологічний парк «Стародавній Київ», однак ідея так і залишилася не втіленою в життя. Споруди, які ми бачимо сьогодні, почали будувати у 2000-них. Нині Воздвиженку називають мікрорайоном мільйонерів, тому що житло у будиночках, стилізованих під старовину, коштує доволі дорого.
Панорама Подолу
Поруч із Воздвиженкою розташована Алея художників — мальовнича локація у парку «Володимирська гірка». Її упорядкували п’ять років тому і вже охрестили «київським Монмартром». Алея художників — це прогулянкова зона, де відбуваються тематичні виставки просто неба, проводять культурні заходи. А ще тут можна придбати картини художників з різних куточків України, адже вздовж всієї алеї облаштовані локації, де митці виставляють свої роботи. Та цікава вона не лише цим.
Алея художників — це водночас оглядовий майданчик, з якого відкривається краєвид київського Подолу. Тож тут також можна зробити гарні фото. І саме Алея художників виходить на легендарний Скляний міст, також відомий у народі як «міст Кличка». Хоча насправді шляхопровід металевий — зі скла там лише декілька секцій та поручні.
Воздвиженка та Алея художників розташовані поруч зі станцією метро Поштова площа (синя лінія метро).
Читайте також:
Арка закоханих, театр-роллердром і гостьовий будиночок: прогулянка центром Бердичева
Прогулянка Жмеринкою: дерево кохання, креативне ательє і багато цікавого
Чим Львів подібний до Козятина
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.